Kamery live
prognoza pogody

Spotkajmy się w muzeum – lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

28 stycznia 2018 12:04

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych oraz lekcjach muzealnych, które odbędą się w dniach od 01 do 28 lutego 2018 r.

Spotkajmy się w muzeum - lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

W ofercie między innymi:

– Warsztat pt. „Na straganie w dzień targowy … – zajęcia sensoryczno-edukacyjne z kurą w tle” podczas, których dzieci poznają historię jarmarku podhalańskiego, dawny szlak handlowy prowadzący z Budy do Krakowa. Dowiedzą się gdzie i jak często odbywały się dawne targi, co wówczas sprzedawano, co to jest barter i handel wymienny oraz targowanie się. Wprowadzając uczestników w klimat dawnego jarmarku za pomocą zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, smaku, słuchu będzie można poznać produkty sprzedawane dawniej podczas jarmarków oraz klimat tam panujący

– W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane są lekcjach muzealnych i warsztaty pt. „Moja mała ojczyzna” Podczas zajęć dzieci dowiedzą się m.in. czym jest współczesny patriotyzm oraz wykonają własnoręcznie symbole narodowe: godło państwowe, flagę, a na zakończenie wspólnie odśpiewają hymn państwowy.

– Spotkanie z filmem dokumentalnym – w dniach 13, 15, 20, 22 luty 2018 r. w sali reprezentacyjnej nowotarskiego ratusza odbędą się projekcje filmów dokumentalnych poświęconych historii i kulturze miasta oraz regionu.

– Ponadto w ofercie ścieżka muzealna po ekspozycji stałej: „Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku – miasto którego już nie ma”, ekspozycja czasowa pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczenia z XIX i XX wieku.” oraz wystawa pt. ”Nowy Targ – ludzie i miejsca na starej fotografii”.

Wszelkie informacje można uzyskać w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu pod numerem tel. 18 266 77 76 lub pisząc na mail: [email protected]

os 28.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również