Kamery live
prognoza pogody

Śmiertelne potrącenie w Łopusznej – szczegóły wypadku

17 marca 2017 13:44

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu wczorajszym, w  godzinach wieczornych, w Łopusznej. W jego wyniku śmierć poniosła piesza.

Śmiertelne potrącenie w Łopusznej - szczegóły wypadku

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora i z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Wstępnie ustalono, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, 35-letni mieszkaniec Tarnowa, zauważył w pewnym momencie, na swoim pasie ruchu, ubraną na czarno osobę. Gwałtownie zahamował, jednak ze względu na małą odległość, dzielącą go od tej osoby, doszło do jej potrącenia. W wyniku odniesionych obrażeń piesza, 73-letnia mieszkanka Łopusznej, poniosła śmierć na miejscu.

Mieszkańcy Łopusznej zeznają, że kobieta była chora – często błąkała się przy drodze, zawsze w ciemnym ubraniu. Stąd zresztą przylgnęło do niej przezwisko “Kundzia”. 

Jeden ze świadków wypadku powiedział, że samochód próbował odbić w innym kierunku, jednak mimo starań nie udało się uniknąć potrącenia. 

źródło: KPP w Nowym Targu

NT24TV 17.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również