Kamery live
prognoza pogody

Charytatywna akcja kibiców Podhala w Internecie. Chcą pomóc szpitalowi

3 maja 2020 15:02

Grupa młodych ludzi, w zdecydowanej większości prowadzących doping na meczach hokejowych i piłkarskich Podhala Nowy Targ, od kilku dni prowadzi w sieci zbiórkę gadżetów i pamiątek związanych ze sportem, które następnie będą licytowane. Celem jest pomoc – w związku z pandemią koronowirusa – nowotarskiemu szpitalowi oraz innym placówkom opieki w naszym regionie.

Charytatywna akcja kibiców Podhala w Internecie. Chcą pomóc szpitalowi

Pod adresem: https://www.facebook.com/groups/3166261613452485/ trwa obecnie zbiórka rzeczy na licytację. Organizatorzy spotkali się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony sportowców.

Szczerze, nie spodziewałem się że nasza akcja spotka się aż z tak dużym odzewem. Nikogo dwa razy nie musieliśmy prosić. Z godziny na godzinę przybywa nam rzeczy na licytację. Są osoby, które same się z nami kontaktują, oferują swoją pomoc i to nie tylko z Podhala. W naszą akcję włączyli się hokeiści z Sosnowca i Krakowa. Jest z nami m.in praktycznie cała drużyna „Szarotek” razem z Tomkiem Dziurdzikiem, jest Dawid Kubacki, Maciek Kot, Gabryś Marcinów. Są też lokalne firmy jak Termy Szaflary czy Winter Classic. Jesteśmy w stałym kontakcie z panią Kasią Łojas, która pełni rolę koordynator lokalnych placówek medycznych. On ma dokładne dane co i komu jest najbardziej potrzebne – mówi jeden z głównych pomysłodawców i inicjatorów akcji, Bartosz Waksmundzki.

Projekt www.wsparciedlaszpitala.pl, którego oprócz mnie jeszcze kolega Bartek z Zakopanego jest koordynatorem, obejmuje szpitale oraz DPSy, realizowany jest w 3 etapach. Najpierw szpital rejestruje się w programie i zgłasza listę swoich potrzeb, potem darczyńca posiadający możliwość przekazania potrzebnych przedmiotów, zgłasza się do koordynatora który widnieje w systemie a koordynator dostarcza szpitalowi towary – mówi Katarzyna Łojas Moim głównym zadaniem jest zachęcić szpital do skorzystania z pomocy, znaleźć firmy oraz osoby indywidualne które zechcą wspomóc, po czym skoordynować działania pomiędzy darczyńcą, a szpitalem. Jest to bezpieczniejsza metoda zarówno dla szpitali jak i osoby pomagającej. Ze względu na trudność pozyskania darczyńców na Podhalu, połączyliśmy siły z Bartkiem. Dzięki zdobytym pieniądzom będziemy mogli zakupić sprzęt ochrony osobistej dla naszych medyków. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne osoby do współpracy no i licytacji ! – dodaje Łojas.

Licytacje mają ruszyć około 10 maja. Prosimy śledzić stronę na facebooku.

Maciej Zubek 03.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również