Kamery live
prognoza pogody

Slajdowisko “Jednak nie zamiorzli!”, czyli Góry Ałtaj (Rosja i Mongolia zimą rowerem) w MCK Nowy Targ

21 listopada 2023 15:22

Już 23 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) odbędzie się slajdowisko “Jednak nie zamiorzli!”, czyli Góry Ałtaj (Rosja i Mongolia zimą rowerem) w ramach cyklu „MCK na walizkach”. Prowadzenie Iśka Marchwica. Wstęp wolny.

Slajdowisko

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W grudniu 2018 przejechaliśmy blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowaliśmy w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej – zamknięci za drutem kolczastym – spędziliśmy wigilię Bożego Narodzenia, a nowy 2018. rok przywitaliśmy w Mongolii. I to dwukrotnie. Spotkaliśmy się z prawdziwym szamanem, mieliśmy czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzymy w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman, przeprowadził nas bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak, przez cały czas było zimno. Bardzo zimno.

Mat. prasowy

ag 21.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również