nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Sacrosong 2016 – Koncert Laureatów (galeria zdjęć)

Koncert odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Finaliści przyjechali z różnych stron archidiecezji: Krakowa, Ochotnicy Górnej, Nowego Sącza, Bysiny k. Myślenic, Lipnicy Wielkiej k. Nowego Sącza i Piekielnika. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dziecięcej i młodzieżowej oraz nagrodę publiczności.

Laureatem pierwszej kategorii został ośmioletni Paweł Madzia z Nowego Sącza, z wzruszającą interpretacją utworu „Święta Faustyna”. Kolejne miejsca zdobyli: Magdalena Bartnik oraz schola „Perełki” z Krakowa (ex aequo) i Emma Malik z Nowego Sącza. Wyróżnienie otrzymał siostrzany duet Sylwii i Katarzyny Bulandy z Ochotnicy Górnej.

W kategorii młodzieżowej nie przyznano Grand Prix. Drugie miejsca zdobyli ex aequo: schola „Cantate Rosariae” z Krakowa i zespół „Niebo w Piekielniku” pochodzący, jak sama nazwa wskazuje, z Piekielnika. Trzecie miejsce zdobyła schola „Jezusowe Serduszka” z Bysiny, a wyróżnienie przypadło scholi „Soli Deo Cantus” z Lipnicy Wielkiej. Nagrody i dyplomy wręczali przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Grzegorz Watycha, starosta Krzysztof Faber, posłanka Anna Paluch oraz ks. Jan Karlak, proboszcz parafii, która organizuje całe wydarzenie wspólnie z Urzędem Miasta Nowy Targ, Starostwem Powiatowym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu.

Bogaty program artystyczny dodatkowo uświetniły występy zeszłorocznego laureata Sacrosongu, zespołu wokalno – instrumentalnego z Rabki-Zdroju i grupy „iNTarg” BLUES z udziałem ks. Tomasza Bochnaka, który wzbogacił program o nieco ostrzejsze brzmienia. Na samym końcu przyznano Nagrodę Publiczności. Przechodni puchar z tego tytułu otrzymała grupa wokalno-instrumentalna „Niebo w Piekielniku” z Piekielnika. Można powiedzieć, że zwyciężył lokalny patriotyzm, ale również najgorętsza piosenka tegorocznego „Sacrosongu” – utrzymany w andaluzyjskich brzmieniach gitary i akordeonu utwór „Hej, Pawle”.

Koncert prowadzili z polotem i humorem Dariusz Tokarski i Dorota Rak.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 

/os

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna