Kamery live
prognoza pogody

Sacrosong 2016 – Koncert Laureatów (galeria zdjęć)

27 listopada 2016 19:48

Dobiegł końca XXVII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2016, który w tym roku odbył się pod hasłem "Idźcie i głoście...". W koncercie laureatów udział wzięło dziewięcioro finalistów, rozdano nagrody i wyróżnienia, a całość spotkania zwieńczyła wspólnie odśpiewana "Barka".

Sacrosong 2016 - Koncert Laureatów (galeria zdjęć)

Koncert odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Finaliści przyjechali z różnych stron archidiecezji: Krakowa, Ochotnicy Górnej, Nowego Sącza, Bysiny k. Myślenic, Lipnicy Wielkiej k. Nowego Sącza i Piekielnika. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dziecięcej i młodzieżowej oraz nagrodę publiczności.

Laureatem pierwszej kategorii został ośmioletni Paweł Madzia z Nowego Sącza, z wzruszającą interpretacją utworu “Święta Faustyna”. Kolejne miejsca zdobyli: Magdalena Bartnik oraz schola “Perełki” z Krakowa (ex aequo) i Emma Malik z Nowego Sącza. Wyróżnienie otrzymał siostrzany duet Sylwii i Katarzyny Bulandy z Ochotnicy Górnej.

W kategorii młodzieżowej nie przyznano Grand Prix. Drugie miejsca zdobyli ex aequo: schola “Cantate Rosariae” z Krakowa i zespół “Niebo w Piekielniku” pochodzący, jak sama nazwa wskazuje, z Piekielnika. Trzecie miejsce zdobyła schola “Jezusowe Serduszka” z Bysiny, a wyróżnienie przypadło scholi “Soli Deo Cantus” z Lipnicy Wielkiej. Nagrody i dyplomy wręczali przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Grzegorz Watycha, starosta Krzysztof Faber, posłanka Anna Paluch oraz ks. Jan Karlak, proboszcz parafii, która organizuje całe wydarzenie wspólnie z Urzędem Miasta Nowy Targ, Starostwem Powiatowym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu.

Bogaty program artystyczny dodatkowo uświetniły występy zeszłorocznego laureata Sacrosongu, zespołu wokalno – instrumentalnego z Rabki-Zdroju i grupy „iNTarg” BLUES z udziałem ks. Tomasza Bochnaka, który wzbogacił program o nieco ostrzejsze brzmienia. Na samym końcu przyznano Nagrodę Publiczności. Przechodni puchar z tego tytułu otrzymała grupa wokalno-instrumentalna “Niebo w Piekielniku” z Piekielnika. Można powiedzieć, że zwyciężył lokalny patriotyzm, ale również najgorętsza piosenka tegorocznego “Sacrosongu” – utrzymany w andaluzyjskich brzmieniach gitary i akordeonu utwór “Hej, Pawle”.

Koncert prowadzili z polotem i humorem Dariusz Tokarski i Dorota Rak.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 

/os

NT24TV 27.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również