Kamery live
prognoza pogody

Ruszyły muzyczne niedziele w altanie

2 lipca 2018 00:20

Od pianistycznego koncertu Grzegorza Kolusza rozpoczął się letni cykl Muzycznych Niedziel w Altanie. Podobnie jak w zeszłym roku, w niemal każdą niedzielę parkowa altana stanie się miejscem kameralnych koncertów zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Burmistrza Miasta Nowy Targ. Koncerty będą odbywać się zawsze o godzinie 17:00 i są bezpłatne. 

Ruszyły muzyczne niedziele w altanie

Młody pianista Grzegorz Kolusz wystąpił z rozrywkowo-klasycznym repertuarem, prezentując własne aranżacje znanych melodii. Było serialowo (BBC Sherlock Theme), klasycznie (“Clair de Lune” Claude’a Debussy), patriotycznie (“Rota”) i popkulturowo (“Paradise” Coldplay). Nie brakło tradycyjnej muzyki żydowskiej i polskich szlagierów – a wszystko to z autorskim sznytem i w nastrojowym klimacie. 

Nie dopisała pogoda, za to – jak na tak ekstremalne warunki – dopisała publiczność. 

W kolejne niedziele w altanie wystąpią: Wowa z Charkowa, Magda i Bogusław Ćwiertnia, Łukasz Rajski i Daniel Lipiec, Agnieszka Banaś, iNTarg BLUES oraz Studio Piosenki Septyma. Koncerty nie obędą się jedynie w te niedziele, na które zaplanowane są duże, miejskie plenerowe imprezy, tj. 8 lipca (Piknik Lotniczy) oraz 19 sierpnia (Jarmark Podhalański). 

/os

os 02.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również