Kamery live
prognoza pogody

Rozśpiewana Altana – koncertowanie dwóch składów

25 sierpnia 2021 21:34

NOWY TARG. Aż trzy godziny muzycznych przyjemności miała publiczność zgromadzona wokół parkowej Altany w przedostatnią niedzielę wakacji. Sprawiło to koncertowanie młodych talentów z grupy „Voice Sound” Liliany Mamczur, następnie Sylwii Lehner. Zarówno wschodzącym gwiazdom wokalistyki, jak i Sylwii towarzyszyli Wiesław Bieniasz na skrzypach i Oskar Rapacki na bębnach.

Rozśpiewana Altana – koncertowanie dwóch składów

„Voice Sound” tworzy młodzież w wieku od 6 do 18 lat. Z Nowego Targu i okolic oraz Zakopanego. Tych dziesięciu uzdolnionych wykonawców zdążyło już zebrać laury w polskich i międzynarodowych konkursach wokalnych, swoją pasję i radość śpiewania chętnie niosąc słuchaczom. Ich debiut w Altanie, z klawiszowym akompaniamentem Liliany Mamczur, która przygotowała opracowanie muzyczne i wokalne, stał się urokliwym koncertem o ambitnym repertuarze. Zabrzmiały m.in. przeboje Karin Stanek, Whitney Houston, Celine Dijon, Danuty Błażejczyk, Bem i Bek, czy „Besame mucho” i kultowa piosenka z „Titanica”. Nie brakło również wspomnienia o Zbigniewie Wodeckim.

Intensywnie ostatnio koncertująca Sylwia Lehner do konwencji country dodaje swoje poetyckie teksty, sporo liryki i temperament, który niezawodnie ożywia relację z publicznością. A klimat tych kompozycji tworzy instrumentacja ze znakomitą ścieżką skrzypcową.

A że lato już nie tak upalne i najbliższe dni deszczu nam nie poskąpią, rozśpiewane dziewczęta umiały i temu zaradzić – piosenką „Podaruj mi trochę słońca”.

Najbliższa Muzyczna Niedziela w Altanie, 29. sierpnia, będzie już ostatnią z tegorocznej edycji. Wypełnią ją Queentet Z Harfą w Tle, następnie Kuba Duda, a w finale na góralską nutę zagrają i zaśpiewają Mali i Młodzi Hyrni. Początek – o godz. 17.00.

(asz)

Relacja filmowa – w programie “Na skrzyżowaniu sztuk”

“Na skrzyżowaniu sztuk” 25.08.2021

 

 

 

 

 

 

Anna Szopińska 25.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również