Kamery live
prognoza pogody

Rejonowe eliminacje do finału 41 Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

17 stycznia 2017 19:50

W tegorocznych rejonowych eliminacjach do finału 41 Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka wzięło udział 25 osób, z których 9 zakwalifikowało się Finału Konkursu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu.

Rejonowe eliminacje do finału 41 Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

Eliminacje odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury gdzie przed członkami jury: Wandą Szado – Kudasik, Romanem Dzioboniem oraz Tadeuszem Watychą zaprezentowali się recytatorzy i gawędziarze od najmłodszych – uczniów szkół podstawowych aż po najstarsze klasy szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody uczestnikom konkursu wręczał Władysław Tylka Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego.

Według protokołu jury, poziom konkursu był wysoki i wyrównany, cieszył dobór tekstów, szczególnie gwarowych, a smucił – brak tekstów w gwarze orawskiej i pienińskiej (kolejny rok z rzędu).

Do uczestnictwa w XLI Finale Konkursu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu zakwalifikowali się recytatorzy: Paweł Szymsaj, Gabriel Pucoła i Dominik Sarniak oraz gawędziarze: Jakub Kojs, Rafał Mrugała, Daniel Wojeński, Danuta Stękała, Aneta Broźna, Bernadeta Zawodniak.

/os

NT24TV 17.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również