Kamery live
prognoza pogody

Przywitanie lata 2017 – już dziś!

23 czerwca 2017 09:11

Od koncertu Majki Jeżowskiej rozpocznie się dziś o 18:00 duża, miejska impreza muzyczna - "Przywitanie lata 2017". Dwie godziny później na nowotarskim rynku powieje wielką Europą, kiedy na scenie zagoszczą brytyjskie legendy rocka, czyli UK Legends. Nie można zapomnieć o ciekawym supporcie - to laureat Fryderyka, młody, uzdolniony Piotr Zioła, który w tym roku doznał zaszczytu zagrania z największymi podczas ogólnopolskiej trasy Męskiego Grania. 

Przywitanie lata 2017 - już dziś!

Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci i powoli na stałe wpisuje się w kalendarz cyklicznych imprez miejskich. W tym roku zorganizowane zostało z dużą pompą – w formie dwudniowej, dużej imprezy masowej z mnóstwem muzycznych atrakcji.

Na początek, o godzinie 18:00 wystąpi Majka Jeżowska – kolorowa osobowość polskiej sceny, dobrze znana dzieciom mniejszym i tym większym, której piosenki ma na ustach kolejne pokolenie dzieci. Podczas koncertu pojawi się niespodzianka w postaci premierowej piosenki “Moje miasto”, nagranej wspólnie z nowotarskim duetem Beti&Bobass i dziećmi z zespołu Mali Hyrni. Teledysk do utworu kręcony był wczoraj na terenie Nowego Targu. 

O godzinie 20:00 odbędzie się z kolei koncert znanego m.in. z anteny radiowej Trójki Piotra Zioły, nieszablonowego, młodego wokalisty, który zdobył prestiżową nagrodę Fryderyka za debiut fonograficzny roku. Nie lada wyróżnieniem jest też przyjęcie go przez uznanych, wybitnych polskich muzyków alternatywnych scen, do ekipy tegorocznej trasy Męskiego Grania. 

Występ młodziutkiego, zdolnego Piotra Zioły będzie stanowił support do kolejnego, muzycznego wydarzenia – koncertu brytyjskiej grupy UK Legends, złożonej z pięciu legendarnych muzyków, którzy wykonują największe przeboje zespołów, w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie. A są to nazwy i nazwiska, obok których nie przejdzie obojętnie żaden znawca klasyki rocka: Joe Cocker, The Animals, Thin Lizzy, Smokie, czy John Miles. Zapowiada się niepowtarzalna, muzyczna podróż kilka dekad wstecz i mocno rockowy show na najwyższym poziomie. 

Wśród atrakcji nie zabraknie również specjałów kuchni węgierskiej, domowych ciast i chlebów, regionalnych przysmaków, ogródków gastronomicznych: Rumcajs, Steskal, Związek Podhalan.

Druga część imprezy – w sobotę wieczór, również od godziny 18. Szykuje się energetycznie, żywiołowo i na folkową nutę – choć z dwóch odmiennych kręgów kulturowych. Carrantuohill to tradycyjne, celtyckie melodie i muzyczny kierunek na północ Europy – choć sam zespół pochodzi z Polski, w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Przed koncertem, członkowie grupy przygotują nowotarżan do koncertu, szkoląc ich w irlandzkim tańcu. Z kolei Dikanda – to garść muzycznych inspiracji z kręgu szeroko rozumianego Orientu. Mamy trochę Bałkanów, kultury cygańskiej, są dźwięki Indii i Kurdystanu, a nawet muzyka żydowska. Żywiołowa liderka zapewni gorącą atmosferę i świetną zabawę, a wprawne ucho miłośników muzyki filmowej na pewno wychwyci dźwięki tradycyjnych, bałkańskich melodii, znanych z filmów Emira Kusturicy (niezapomniane “Ederlezi”).

W sobotę odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy wianek – wianki, biorące udział w konkursie można składać w namiocie Związku Podhalan na nowotarskim Rynku w sobotę od 16-18. Ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 20. 

Na zakończenie (24.06.2017 r., sobota, o północy) odbędzie się dyskoteka w gorących rytmach latino!

/os

NT24TV 23.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również