nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Pożegnanie Lata w Nowym Targu – sportowo, muzycznie, charytatywnie

To już trzecia edycja Pożegnania Lata, po raz trzeci też współorganizowane przez miasto i Winter Classic wydarzenie łączy w sobie nie tylko rozgrywki sportowe i występy muzyczne, ale też charytatywny cel. W tym roku była to pomoc dla cierpiącej na rzadką chorobę skóry Zuzi Plewy z Knurowa. 

Finał zaplanowanego na trzy dni wydarzenia miał miejsce w Parku Miejskim i – podobnie jak rok temu – łączył w sobie wiele różnych aktywności. Poza flagowym dla tej wrześniowej imprezy, organizowanym przez Winter Classic III Turniejem Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Nowego Targu, po raz kolejny na pobliskim „kole” odbyło się Kolarskie Grand Prix Nowego Targu.

Nie brakło atrakcji dla najmłodszych i strefy gastronomicznej, z parkowej altany rozbrzmiewały dźwięki koncertów w ramach II Festiwalu Piosenki Turystycznej. Dzień wcześniej, koncerty w ramach tego wydarzenia można było usłyszeń na Długiej Polanie, a w piątek – w Kolibie na Łapsowej Polanie.  Wśród wykonawców znaleźli się rodzimi artyści (Lupi, Septyma), ale też Jarosław Kąkol, zespół Yellow Horse, czy Zespół U Studni, główna gwiazda ostatniego dnia festiwalu. 

Nowością był cieszący się powodzeniem wśród seniorów Turniej Boule o Puchar Burmistrza oraz mistrzostwa e-sportowe – tu celowali z kolei głównie juniorzy. W wydarzenie nie po raz pierwszy włączyła się też Miejska Biblioteka Publiczna z akcją „Narodowe Czytanie”. 

Nowotarżanie chętnie odwiedzali dziś Park Miejski, mając na uwadze szczytny cel, jaki zawsze przyświeca wydarzeniom organizowanym przez Winter Classic. W tym roku, jest to wsparcie dla Zuzi Plewy, nastoletniej mieszkanki pobliskiego Knurowa, która zmaga się z ciężką, nieuleczalną i bolesną chorobą skóry. 

☀️Pożegnanie Lata☀️ na Długiej Polanie z iNtarg Blues 🎸 oraz grupą Zapaleni 🔥Fragment magicznego utworu „Sen o Victorii” Dżemu w wykonaniu 🔥Zapalonych🔥

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 14 września 2019

Krótki wywiad z Zuzią i jej rodzicami oraz filmowa relacja z wydarzenia – w środowym „Przeglądzie Tygodniowym”. 

/os

 

3 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(112) [2]=> int(68) }