Kamery live
prognoza pogody

Powraca Kultura na Bani. Zagra Afromental, będzie kino letnie

23 czerwca 2022 22:48

Koncert Afromental, 10. urodziny Future Folk, włoski tribute MUSE, a dla dzieciaków koncert piosenek z animacji Disney – to tylko kilka z pięćdziesięciu wydarzeń które przygotowali w tym roku organizatorzy Kultury na Bani.

Powraca Kultura na Bani. Zagra Afromental, będzie kino letnie

fot. Michał Adamowski

Wakacje 2022 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod szyldu Kultury na Bani. W tym roku już po raz dwunasty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także zespoły dziecięce. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.

Koncertowy rozkład jazdy na całe lato znajdziesz na www.kulturanabani.pl

„Kultura na Bani w ciągu poprzednich edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom Resortu Bania, a także mieszkańcom i turystom spędzającym wakacje na Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki.” – mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.

Harmonogram imprez jest imponujący – każdy znajdzie coś dla siebie niemal każdego dnia wakacji. Ale po kolei…

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku. Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00. W repertuarze m.in.: “Parasite”, “Na noże”, “Bohemian Rhapsody”, “Gucci” i inne.

Środy wybraliśmy na dzień z Kapelą Góralską w Restauracji Góralskiej. Wieczorki w każdą środę wakacji, 19:00-22:00.

W czwartki o 17:00 koncerty familijne zagrają Violka & Bobass. Dodatkowo na specjalnym koncercie w niedzielę 21 sierpnia usłyszymy największe hity z animacji Disney & Pixar w wykonaniu warszawskiej akademii muzycznej Live Art.

W piątki Kultura na Bani już po raz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie przeboje klasyków – Elvis Presley, The Beatles, Queen, AC/DC, Deep Purple, Bon Jovi, Nirvana, Roxette, oraz współczesnych gwiazd rocka – MUSE i Foo Fighters!

W soboty Scena Kultury na Bani będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty takich wykonawców jak Afromental, Future Folk, Clodie, Beltaine, Redlin, Sun Followers, Samokhin Band, Magda MAGIC Piskorczyk, Bum Bum Orkestar i Oreada.

Nie można zapominać także o innych imprezach odbywających się w Białce Tatrzańskiej:

Festyn Białczański (6-7 sierpnia, wystąpią Łydka Grubasa i Varius Manx),

Arbuzobranie (13 sierpnia, poprowadzą Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru oraz Krzysztof Ferdyn z Radia FEST)

Sport & Fun Festival (14 sierpnia, zagrają Clodie i Roksana Węgiel)

 

os 23.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również