Kamery live
prognoza pogody

Poszukiwania polskiej architektury w MOK

24 stycznia 2019 09:11

W piątkowy wieczór w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu otwarta została wystawa rysunków, szkiców i projektów Tadeusza Baczyńskiego. Wernisaż, z powodu ogłoszonej żałoby narodowej, odbył się w refleksyjnej, wyciszonej atmosferze. 

Poszukiwania polskiej architektury w MOK

Ozdobili go swoim niezwykłym śpiewem polifonicznym tenorzy z kwartetu LeonVoci ze Lwowa, prezentując prawosławne pieśni żałobne, jak również refleksyjne ballady współczesne. Licznie zgromadzeni goście wysłuchali sześciu pieśni, po czym zainteresowani udali się na nowotarski Rynek, by wziąć udział w wieczorze pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Wystawa zatytułowana jest “Poszukiwania architektury polskiej, jej “ducha”, jej “odrębnego piękna” i zawiera niemal 60 plansz B1, prezentujących szkice, projekty i zdjęcia gotowych realizacji architektonicznych z pracowni architektonicznej pana Tadeusza. Wernisaż zgromadził wielu gości.

Wystawa w MOK będzie czynna do końca lutego 2019.

źródło i fot.  MOK/Facebook

/os

os 24.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również