Kamery live
prognoza pogody

Pomiędzy chwilami – wystawa prac Dominiki Tomczewskiej-Iskrzyckiej

15 lipca 2017 18:14

W Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu miał miejsce wernisaż wystawy Dominiki Tomczewskiej-Iskrzyckiej. Młoda artystka pokazała kilkadziesiąt prac stworzonych w różnych technikach - od malarstwa sztalugowego po drobne formy rysunkowe wykonane m.in. za pomocą tuszu, węgla, flamastra, pasteli. 

Pomiędzy chwilami - wystawa prac Dominiki Tomczewskiej-Iskrzyckiej

Dominika Tomczewska-Iskrzycka jest studentką Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Aktualnie, w okresie wakacyjnym zbiera pedagogiczne doświadczenie, z powodzeniem prowadząc warsztaty dla dzieci właśnie w Spółdzielczym Domu Kultury, gdzie wcześniej sama uczęszczała, szkoląc się pod okiem Marcina Stawickiego. To właśnie nowotarski artysta i wieloletni instruktor zajęć plastycznych, przedstawił twórczość młodej rysowniczki i malarki, doceniając pracowitość, pieczołowitość i zdyscyplinowanie w nauce artystycznego rzemiosła. Szybko jednak oddał głos autorce dzieł. 

– Jest tutaj zupełny miks: prace najróżniejszych technik, najróżniejszymi środkami i o najróżniejszej tematyce. Mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka, że nic ich nie łączy, ale pokieruję tutaj uwagę Państwa na tytuł wystawy: “Pomiędzy chwilami”. (…) Kierowałam się głównie swoimi odczuciami, czyli tym, które prace lubię, które sprawiły mi przyjemność i które powstały w chwilach dla mnie miłych, ale też z drugiej strony pomiędzy tymi chwilami, które udało mi się uchwycić. Mam nadzieję, że w wielu pracach udało mi się uchwycić swoistego rodzaju nastrój, klimat takiego migawkowego zdjęcia, pamięciowej fotografii miejsca, które mi się spodobało, obiektu, który zwrócił moją uwagę – tłumaczyła taki, a nie inny dobór prac sama artystka. 

Wernisaż zaszczyciła swoją obecnością Pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, będąc pod wrażeniem dojrzałości i artystycznej samoświadomości autorki prac, mimo jej młodego wieku. 

Szykuje nam się artystka w prawdziwego zdarzenia. Myślę, że jeszcze nas będzie wiele razy zaskakiwać – powiedziała pani wiceburmistrz.

/os

 

 

NT24TV 15.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również