Kamery live
prognoza pogody

Podwójne spotkanie w ramach “PS” Muzycznych Czwartków w Patio

24 listopada 2016 22:46

Na zakończenie tegorocznego sezonu Muzycznych Czwartków w Patio w nowotarskim MOK odbyło się podwójne spotkanie. Pierwsze z gościem z daleka, dziennikarzem muzycznym i popularyzatorem muzyki country Korneliuszem Pacudą. Drugie – z muzykami z bliska, czyli naszym lokalnym wirtuozem gitary Piotrem "Lupim" Lubertowiczem oraz skrzypkiem Wiesławem Bieniaszem.

Podwójne spotkanie w ramach

Przysłowiowe “PS” do czwartkowych spotkań w rozpoczęło się o godzinie 17, spotkaniem z Korneliuszem Pacudą – twórcą i dyrektorem artystycznym słynnego Pikniku Country w Mrągowie. Spotkanie wypełniły opowieści o muzyce country, przeplatane teledyskami, a całość obalała mit, według którego country uważa się za gatunek z niższej półki, niż blues czy rock. Ponadto, czołowy znawca stylu country wykazał sporo analogii pomiędzy muzykami country, a…góralskimi muzykantami.

 Koncert “Lupiego” w duecie z Wiesławem Bieniaszem zdominowały dźwięki dobrze znanych utworów. Dwukrotnie zabrzmiał Bob Dylan w autorskim przekładzie nowotarskiego gitarzysty (m.in. słynne “Like a Rolling Stone”), nie zabrakło też coverów Erica Claptona (“Running on Faith”), Billa Withersa (“Ain’t No Sunshine”), Niebiesko-Czarnych (“Niedziela będzie dla nas”), czy Martyny Jakubowicz (“W domach z betonu”), jak również kompozycji samego “Lupiego” (m.in.”Piosenka o pożądaniu”). Publiczność miała też okazję podziwiać nietypowe formy gry na instrumencie: z użyciem szklanki, czy z gitarą trzymaną plecami artysty. Wśród publiczności spotkać można było samego Korneliusza Pacudę wraz z żoną, jak również panią wiceburmistrz Joannę Iskrzyńską-Steg.

 

/os

NT24TV 24.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również