Kamery live
prognoza pogody

Piotr “Lupi” Lubertowicz – koncert w czasach epidemii

25 kwietnia 2020 20:46
Wyciszenie Włącz dźwięk

To był koncert nietypowy, ale i wyjątkowy, naznaczony czasem, w którym przyszło go zorganizować. Piotr “Lupi” Lubertowicz wystąpił dzisiaj bez udziału publiczności, a koncert był transmitowany online na naszym portalu. Paradoksalnie, trema okazała się większa, niż podczas tradycyjnego występu. “Nie umiem śpiewać tylko do kamery. Brakuje ludzi, brakuje wszystkiego tego, co powinno być na koncercie” – powiedział muzyk na samym początku, zaraz potem dając wspaniały ponadgodzinny koncert. 

Koncert, mimo początkowych problemów technicznych i nietypowych warunków jego organizacji, miał dobry odbiór i niezwykły klimat. 

-Jestem wdzięczny, że to właśnie ja i że mogę przez to wpłynąć na samopoczucie w dzisiejszy wieczór dla was. Zagrałem tysiące koncertów, ale trema dzisiaj jest o wiele większa, bo nie umiem śpiewać tylko do kamery. Brakuje ludzi, brakuje wszystkiego tego, co powinno być na koncercie – mówił artysta, witając się z publicznością śledzącą koncert online. Plusem takiej formy uczestnictwa w koncercie była możliwość “spotkania się” na nim znajomych, fanów i przyjaciół artysty z całego świata – od Nowego Targu przez Europę i Stany aż po Australię.

Specjalnie dla Was w ratuszu miejskim koncertuje na żywo Piotr „Lupi”. Link do transmisji live tutaj https://nowytarg24.tv/koncert-piotra-lupi-lubertowicza-online-transmisja-na-nowytarg24-tv/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 25 kwietnia 2020

Nie zabrakło popisowych numerów z graniem na gitarze za plecami, czy z użyciem szklanki. Zabrzmiały autorskie kompozycje, ale też kilka porywających coverów m.in. Martyny Jakubowicz, czy Beatlesów. Z miejskiego ratusza popłynęło też dzisiaj wiele podziękowań i pozdrowień od artysty dla osób bliskich jego sercu. 

Koncert na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia ze względu na okoliczności, w jakich się odbył. Zawsze pozostanie też tym pierwszym, muzycznym wydarzeniem online, zorganizowanym w czasach epidemii. Miejski Ośrodek Kultury już planuje organizację kolejnych. Swego czasu był cykl koncertów w patio, na kameralnej scenie MOK i w parkowej altanie, teraz przyszedł czas na muzyczne spotkania w takiej formie. Patrząc na pozytywny odbiór wydarzenia, decyzja o kontynuacji koncertów wydaje się oczywistością. 

/os

fot.pk

os 25.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również