Kamery live
prognoza pogody

Pierwsza wystawa grupy KOMBINAT SZTUKI – w Emi Home Design

9 lutego 2023 21:08

NOWY TARG. Tym razem w Galerii pani Emilii Prażmo, Emi Home Design, już jutro,  w piątek. O godz. 18.00, odbędzie się wernisaż grupy artystycznej „KOMBINAT SZTUKI”. Wystawę Zbiorczą Grupy KOMBINAT SZTUKI tworzą: malarze, rysownicy, poeci, muzycy, śpiewacy.

 

Pierwsza wystawa grupy KOMBINAT SZTUKI - w Emi Home Design

Grupa artystów od kilku lat pod kierunkiem Marcina Stawickiego, znalazła obecnie spokojną artystyczną przystań w siedzibie “Centrum Źródło”, dzięki przychylności  Krzysztofa Trochimiuka. “Źródło” jest dość młodym bytem w Nowym Targu i powstało wskutek zaangażowania się Fundacji Serve the City Polska. Centrum ma służyć lokalnej społeczności oraz uchodźcom z Ukrainy, oferując różne warsztaty, kursy i aktywności, w tym zajęcia artystyczne.

Zmieniały się siedziby, zmieniali się prowadzący zajęcia plastyczne, chociażby, nieodżałowana śp. Anna Gostkiewicz, ale oni od wielu lat szukali swojego miejsca w Nowym Targu i wciąż spotykają się na Zajęciach Plastycznych. Wszyscy uczestnicy wystawy to miłośnicy sztuki, od dzieciństwa zajmujący się rozmaitą twórczością artystyczną. Zawsze z miłością i potrzebą tworzenia realizują swoje artystyczne interpretacje otaczającego nas świata. Wszyscy artyści brali udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Większość z nich corocznie przystępuje z sukcesami do wielu konkursów i ma na koncie wystawy w prestiżowych galeriach i muzeach.

Tematyka i technika prac prezentowanych na wystawie jest tak rożna, jak różni są jej artyści.

Na wystawie swoje prace prezentują: Grażyna Gruszka, Alicja Kaleta, Julian Klamerus, Barbara Mordarska, Bożena Sochaj, Ewa Szwed, Maciej Kudasik, Edyta Zubek. Koncertować będzie Staszek Kita.

Zapraszamy!

Fot. Uczestnicy Kombinatu Sztuki

 

Anna Szopińska 09.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również