Kamery live
prognoza pogody

Otwarcie Targów Bożonarodzeniowych – z rekordową frekwencją

15 grudnia 2019 19:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na nowotarskim rynku ruszyły Targi Bożonarodzeniowe. Ich otwarcie – najtłumniejsze ze wszystkich dotychczasowych edycji – połączone było także z oficjalną inauguracją mobilnego lodowiska. Tak oto, wraz z rekordową ilością straganów, świetlnymi dekoracjami i świątecznymi melodiami, do Nowego Targu zawitał ten wyjątkowy nastrój, na który czeka się przez cały rok. I mimo braku śniegu, można było dziś w Stolicy Podhala poczuć magię świąt. 

Program artystyczny zapewniły w tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, soliści Septymy i Mali Śwarni. Występy odbyły się tym razem nie na scenie, a w scenerii z nowotarskim ratuszem w tle. Parę minut po 16, pod ratuszem zalśniła największa choinka udekorowana przez uczniów “dwójki” – to symboliczny moment rozpoczynający przedświąteczny sezon w Nowym Targu. Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha witał nie tylko mieszkańców miasta, ale też okolicznych miejscowości, a także turystów. Prowadzący Bolesław Bara zwrócił uwagę na to, że to jedyny taki kiermasz w okolicy, a okazalszy znaleźć można dopiero w Krakowie. 

Potem przyszedł czas na uroczyste otwarcie Targów i przemarsz władz miasta w asyście św. Mikołaja i zespołu regionalnego Mali Śwarni wśród straganów. Długo trwały powitania z wystawcami, których w tym roku było znacznie więcej, niż w poprzednich latach. Wśród oferty, tradycyjnie – swojskie wędliny, żywe choinki, dekoracje, miód, biżuteria, ciasta, zabawki czy regionalne sery. Na nowotarski rynek po raz kolejny zawitały też zaprzyjaźnione już z mieszkańcami alpaki. Dużym zainteresowaniem cieszył się oryginalny pojazd św. Mikołaja –  Złomek RetroReanimacja VW Transporter z 1988 roku z ponad 10 tys. lampek świątecznych. 

Wieczór zakończyły występy na tafli lodowiska – najpierw lód opanowały łyżwiarki figurowe z klubu Zwyrtany, potem – młodzi hokeiści z MMKS Podhale z pokazem ice cross, wreszcie – dyskoteka i darmowa ślizgawka. 

Targi potrwają do 23 grudnia 2019 roku. W ostatni weekend przed świętami na rynku pojawi się zagroda św. Mikołaja z reniferami, a dokładnie za tydzień odbędzie się tam kolejna duża impreza – Wigilia Związku Podhalan. Wtedy będzie czas na świąteczne życzenia i symboliczne dzielenie się słodką chałką. Póki co, życzyć można udanego utargu wystawcom, a wszystkim odwiedzającym targi – by właśnie na nowotarskim rynku poczuli jedyną, niepowtarzalną magię świąt Bożego Narodzenia.

Inauguracja mobilnego lodowiska i Targów Bożonarodzeniowych w Nowym Targu!

🎄🎄🎅🎅Inauguracja mobilnego lodowiska ⛸⛸i Targów Bożonarodzeniowych w Nowym Targu!🎄🎄🎅🎅https://nowytarg24.tv/otwarcie-targow-bozonarodzeniowych-z-rekordowa-frekwencja/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 15 grudnia 2019

🎄🎄🎅🎅Otwarcie Targów Bożonarodzeniowych w Nowym Targu.🎄🎄🎅🎅https://nowytarg24.tv/otwarcie-targow-bozonarodzeniowych-z-rekordowa-frekwencja/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 15 grudnia 2019

Targi Bożonarodzeniowe 2019

/os

fot. os/pk

os 15.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również