Kamery live
prognoza pogody

Odmrażanie kultury w Mieście

4 czerwca 2020 13:11
Wyciszenie Włącz dźwięk

Powoli wraca do normy kulturalne życie Nowego Targu. Wymuszoną epidemią przerwę, większość placówek wykorzystała na drobne remonty i aktywność online. Działalność wznowiło już Muzeum Podhalańskie, czynna jest też Galeria Jatki, gdzie od wtorku można obejrzeć ekspozycję zatytułowaną Natenczas. Nową wystawę przygotowało Muzeum Drukarstwa, a od soboty swoje podwoje – po drobnym remoncie – otwiera nowotarskie kino “Tatry”. Również Miejski Ośrodek Kultury szykuje kulturalno-edukacyjną ofertę na wakacje.

Swoją działalność – zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa – wznowiły oba muzea i galeria. Na zwiedzających czekają tam nowe wystawy. W Muzeum Drukarstwa znajdziemy ekspozycję związaną z Tove Jansson i jej słynnymi “Muminkami”, w świeżo odmalowanej Galerii Sztuki BWA “Jatki” – ekspozycję “Natenczas”, złożoną z wielu różnych prac rozmaitych artystów. 

Kinomanów ucieszy fakt, że już od soboty, 6 czerwca ruszają seanse w kinie “Tatry”. Repertuar jest bardzo urozmaicony i póki co, złożony głównie z powtórek. Premierowych pokazów można spodziewać się w lipcu.

Działalność odmraża powoli także Miejski Ośrodek Kultury. I choć w tym roku nie ma co liczyć na masowe imprezy, muzycznych wrażeń nie powinno tego lata zabraknąć. MOK szykuje muzyczną niespodziankę w pierwszym dniu lata,  a także cały cykl muzycznych spotkań w altanie. Jeśli chodzi o ofertę dla dzieci, rodzice mogą być spokojni – “Wakacje w Mieście” odbędą się zgodnie z planem – choć także z pewnymi obostrzeniami, wymuszonymi obecną sytuacją.

Od blisko miesiąca czynna jest Miejska Biblioteka Publiczna, która działa wg specjalnych zasad. Choć czytelnicy nie mają wolnego dostępu do książek, placówka odnotowała rekord w ilości ich wypożyczeń w ciągu jednego dnia.

/os

 

os 04.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również