Kamery live
prognoza pogody

„Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające anioły!” Miasto metafizyczne i jego opowieść – przedpremierowe spotkanie

16 października 2023 12:21

NOWY TARG. 17 listopada, w Miejskim Centrum Kultury, odbędzie się promocja najnowszej książki profesor Ludmiły Figlowej „Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające anioły!”. Poprzedziło ją jednak przedpremierowe, połączone z multimedialnym pokazem i lekturą wybranych fragmentów, spotkanie w Galerii „Jatki”.

„Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające anioły!” Miasto metafizyczne i jego opowieść – przedpremierowe spotkanie

Dbając, by nie odsłonić za wiele sekretów tej niezwyklej pozycji, Autorka dała przedsmak powieści, która łączy cechy szerokiego, epickiego obrazu lokalnych środowisk z elementami studium psychologicznego postaci i kryminalną intrygą.

Piękne, symboliczne grafiki inspirowane treścią książki wykonała Emilia Voit. Spotkanie było też okazją, by zapowiedzieć towarzyszący wydawnictwu zdjęciowy dodatek. To z kolei dzieło dwóch miejscowych fotografów – już właściwie profesjonalistów z artystycznym zacięciem: Pawła Kosa i Macieja Gębacza.

Intrygujące fragmenty powieści o mieście, które znamy, jednak będziemy mogli poznać znacznie głębiej, czytali: Katarzyna Put, Maciej Gębacz, Magda Smreczyńska, Paweł Kos. Recytowała Weronika Smreczyńska.

Sylwia Basta natomiast stworzyła i zaśpiewała z towarzyszeniem gitary impresję „Kolorowe anioły”.

Promocyjne wydarzenie na scenie MCK-u już obmyśla i będzie reżyserował Marcin Kudasik. Już teraz okazało się wszakże, jak wiele osób jest i było zaangażowanych we współtworzenie tej magicznej książki, która wyszła drukiem z dofinansowaniem Miasta.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 16.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również