nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Orkiestr dętych czar i moc…

Nowotarski rynek wypełniły wczoraj dźwięki instrumentów dętych. Repertuar był bardzo różnorodny. Podczas festiwalu, w którym udział wzięło 9 orkiestr z całego powiatu oraz jeden Big-Band, najwyżej oceniono występy Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu oraz Orkiestry Dętej OSP z Ochotnicy Dolnej. Festiwal tradycyjnie poprzedziła widowiskowa parada ulicami miasta, wiodąca z Parku Miejskiego wprost na rynek. 

12. edycję festiwalu otworzyli wspólnie wicestarosta Władysław Tylka i wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek. Przedstawiciel władz miasta przyjął od wicestarosty symboliczną statuetkę w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę przy organizacji festiwalu. Występy orkiestr oceniała profesjonalna komisja, powołana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w składzie: Waldemar Groń, Leszek Mieczkowski i Stanisław Stachoń.

Repertuar był urozmaicony – dla słuchacza ciekawa była zabawa w rozpoznawanie dobrze znanych melodii, brzmiących nieco inaczej w aranżacjach na instrumenty dęte. Publiczność dopisała, a żywe dźwięki i uroczysta parada ściągnęła wielu przypadkowych, niedzielnych przechodniów. 

Dwa równorzędne I miejsca podczas festiwalu otrzymały: Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna oraz Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu. II miejsce przypadło Orkiestrze Dętej z Łapsz Niżnych, a III miejsce – Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP z Lipnicy Małej. Wszystkie cztery orkiestry, które stanęły na podium, otrzymały kwalifikację do 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2018 w Nowym Sączu. Dodatkowo, zakwalifikowano tam działający przy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu Big-Band, który w Nowym Targu otrzymał wyróżnienie specjalne.

Wszystkich uczestników uhonorowano wyróżnieniami i nagrodą pieniężną za uczestnictwo. Były to orkiestry z Maniów, Kacwina, Skawy, Szczawnicy i Czarnego Dunajca. 

Wydarzenie zorganizowano w ramach „Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Organizatorami festiwalu byli: Miasto Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

/os

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna