PILNE

Nowotarskie przedszkolaki kolędowały po raz czternasty

18 stycznia 2020 02:05
Wyciszenie Włącz dźwięk

To była już 14. edycja koncertu kolęd w wykonaniu przedszkolaków “Dzieciątku śpiewamy”. Hala “Gorce” na dwie godziny wypełniła się radosnym śpiewem i tańcem, a miejsca na trybunach – licznie zgromadzoną publicznością. 

W koncercie wzięły udział dzieci z ośmiu przedszkoli w Nowym Targu, prezentując program związany z Bożym Narodzeniem. Każda z grup wykonała po dwa utwory taneczno-muzyczne, zachwycając pomysłowością, specjalnie przygotowanymi strojami i wspaniałymi występami. Nie brakło akcentów regionalnych, znanych kolęd, ale i mniej popularnych pastorałek. 

-To najpiękniejszy z koncertów kolęd, bo wykonują je najmłodsi obywatele naszego miasta – mówiła prowadząca koncert Zofia Wideł, dyrektor przedszkola nr 4. 

Na koncercie pojawił się burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, który pod koniec wręczył wszystkim przedszkolakom paczki ze słodyczami. Byli też przedstawiciele kuratorium, Rady Miasta, a specjalnie z Krakowa przyjechała siostra, która 14 lat temu zapoczątkowała cykl tych tematycznych koncertów przedszkolaków. 

Na finał wszystkie grupy – wspólnie z VIP-ami – wykonały  utwór Arki Noego “Świeć, gwiazdeczko, świeć”.

Materiał filmowy – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

os 18.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również