Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski sukces w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

2 maja 2017 16:14

Uczennica ZSE w Nowym Targu Natalia Sobolak z II nagrodą i rekomendacją do eliminacji centralnych we Włocławku, a nowotarżanin Stanisław Apostoł z wyróżnieniem specjalnym - tak przedstawiają się sukcesy na wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, jakie miały miejsce pod koniec kwietnia na scenie PWST w Krakowie. 

Nowotarski sukces w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Pochodząca z Krempach Natalia Sobolak, uczennica klasy III a Technikum hotelarskiego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu zachwyciła jurorów m.in. brawurowym wykonaniem “Rebeki” autorstwa Andrzeja Własta (słowa) i Zygmunta Białostockiego (muzyka). 

Wykonań młodej artystki posłuchać możemy tutaj.

Występ nie dał Natalii bezpośredniego awansu do finału, uczennica otrzymała jednak rekomendację do eliminacji centralnych we Włocławku oraz II nagrodę ex aequo. W wojewódzkim etapie Turnieju Poezji Śpiewanej – jednego z konkursów podlegających pod OKR – wzięło udział 11 uczestników.

Z kolei Stanisław Apostoł, biorący udział w Turnieju Recytatorskim (kategoria dorosłych) otrzymał wyróżnienie specjalne za kultywowanie tradycji mowy regionalnej oraz wieloletnie zaangażowanie w promowanie kultury słowa.

fot. krakow.pwst.krakow.pl

NT24TV 02.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również