PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Nowotarska instruktorka zajęć plastycznych z ministerialnym stypendium

4 września 2020 12:16

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało stypendia dla artystów w ramach programu „KULTURA W SIECI”. Wśród laureatów znalazła się również pani Maria Mrożek, instruktorka zajęć artystycznych w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

Nowotarska instruktorka zajęć plastycznych z ministerialnym stypendium

Przyznanie ministerialnego stypendiów gwarantuje podhalańskiej artystce nie tylko finansową stabilność ale również dalszy rozwój w pracy artystycznej.

Celem rządowego programu “Kultura w sieci” jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

„MOJE PODHALE – wirtualna wystawa prac” to projekt pierwszej wirtualnej autorskiej wystawy prac plastycznych Marii Zofii Mrożek, prezentującej tradycje i obrzędy religijne regionu Podhala. Podziwiać będzie można prace w czterech technikach: drzeworycie, linorycie, technice malarstwa na szkle i ceramice. Publikacja odbywać się będzie w dniach od 15 – 20.09.2020.

Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych pod adresem: https://www.facebook.com/events/1001465326960552.

 

 

Piotr Starmach 04.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również