nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nowotarska hala lodowa gościła rewię na lodzie

Takich tłumów dzieci z różnych szkół w całej okolicy, Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu nie widziała już dawno. To właśnie tam swoją premierę miała we wtorek widowiskowa rewia na lodzie „Niezwykłe  przygody Sindbada”. 40-osobowy zespół zawodowych łyżwiarzy, cyrkowców i aktorów dał niezapomniany popis swoich umiejętności, oczarowując młodych widzów nieco inną formą adaptacji znanej baśni. 

W rewii wzięli udział profesjonalni łyżwiarze figurowi z Walley Ice Story, cyrkowcy Krakowskiej Grupy Cyrkowej oraz aktorzy współpracujący z Katolickim Teatrem Edukacji z Krakowa. Łącznie 40 osób. Dla części artystów – akrobatów, czy aktorów, wyspecjalizowanych w całkiem innych dziedzinach, niż jazda figurowa, był to pierwszy w życiu występ na lodzie. By poradzić sobie na tafli, zamiast łyżew na nogach mieli buty z mini rakami. Dla organizatorów – z bogatym doświadczeniem w organizacji teatralnych przedstawień dla dzieci – również był to debiut jeśli chodzi o rewię na lodzie. 

-Jest coś takiego, jak rewia moskiewska i pomyśleliśmy sobie: czemu nie my? Też mamy w Polsce świetnych łyżwiarzy, tutaj grają sami zawodowcy, mistrzowie Polski, którzy skaczą, robią salta, piruety. Pomyśleliśmy, że spróbujemy, trochę na zasadzie, że „teraz Polska” – mówi organizatorka wydarzenia, a zarazem reżyserka rewii Monika Major z Magic Story on Ice, która na co dzień wraz z mężem zajmuje się organizacją przedstawień teatralnych dla dzieci w ramach Katolickiego Teatru Edukacji –Mamy pięć zespołów, które jeżdżą po całej Polsce z przedstawieniami dla dzieci, tak więc mamy to przygotowanie, zaplecze. Wiemy, jak robić spektakle dla dzieci, żeby się podobały. Stąd pomysł na rewię. 

Opublikowany przez nowytarg24.tv Piątek, 22 marca 2019

Baśniowa opowieść przedstawiona w tej wyjątkowej formule robiła duże wrażenie na dzieciach, które miały okazję nie tylko śledzić samą fabułę, ale też podziwiać umiejętności łyżwiarzy czy akrobatów, widowiskową scenografię i kostiumy, czy ciekawe układy choreograficzne. 

-Ja trenuję już od 20 lat, zacząłem jako 5-latek. To sport wczesnej specjalizacji, więc w tym wieku najlepiej zaczynać – tłumaczy Maciej Bernadowski z Walley Ice Story, zdobywca tytułu Mistrza Polski w łyżwiarstwie figurowym na lodzie, który w przedstawieniu grał tytułową rolę Sindbada – Czuję się znakomicie w tej roli. Cieszę się, że dostałem taką szansę, że mogę zagrać główną rolę, to dla mnie nowe doświadczenie. Jest dużo gry aktorskiej, ale myślę, że poradzimy sobie z tym i że dostarczymy dużo przyjemnych emocji dzieciom. 

Akrobatyczny pokaz podczas dzisiejszej rewii "Przygody Sindbada" w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu

Wczoraj mecz, dzisiaj rewia z takimi oto akrobatycznymi pokazami. Akrobatyczny pokaz podczas dzisiejszej rewii "Przygody Sindbada" w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu

Opublikowany przez nowytarg24.tv Piątek, 22 marca 2019

Szczególne wrażenie na dzieciach robił m.in. statek piratów, widowiskowy finał, muzyczny fragment „Ryby piły się wkurzyły” oraz emocjonujący pokaz na szarfach w wykonaniu 20-letniej akrobatki Oleny Hawran, która wspinała się kilkanaście metrów nad taflą lodowiska.

-Jest to czasochłonne, wymaga dużo przygotowania i samodyscypliny. Ja ćwiczę od 5 klasy podstawówki. Myślę, że kilka lat trzeba, żeby to spokojnie opanować i być pewnym tego, co się robi – mówi Olena Hawran. 

Niestety, ze względu na brak wentylacji w hali, właśnie ten punkt programu rewii musiał być okrojony o istotny element – wyjątkowy pokaz ogniowy z wachlarzami, połykaniem płomieni. W pozostałych pięciu halach lodowych, gdzie przedstawienie będzie wystawiane, pokaz normalnie się odbędzie.

-Generalnie mieliśmy tu pewien problem, bo w trakcie rewii miało być jeszcze show pirotechniczne, ogniowe, ale ze względu na brak wentylacji, nie mogliśmy użyć tego ognia. – tłumaczy Monika Major –  Dlatego mamy taki niedosyt i żal, że nie było takiego full powera. 

-To lodowisko jest troszkę zaniedbane, stare, odczuwa się, że jest tu bardzo zimno. Jak na Nowy Targ i taką drużynę hokeja, pasowałoby coś wreszcie zrobić z tym – dopowiada Tomasz Major, organizator wydarzenia. Oceniając warunki nowotarskiej hali lodowej, organizatorzy zwrócili też uwagę na ograniczoną wielkość samej widowni. Dla małych widzów, godzina trwania przedstawienia było to chyba maksimum, jakie byliby w stanie wytrzymać w tak niskiej temperaturze – większość dzieci w trakcie rewii podskakiwała, by nieco się rozgrzać. Do Nowego Targu przyjeżdżali autokarami z całej okolicy – z Lasku, czy Dębna, ale również z nieco bardziej oddalonych miejscowości, jak Mszana Górna. Po spektaklu wiele grup korzystało z uroków Parku Miejskiego. 

Po nowotarskiej premierze i sześciu przedstawieniach w Stolicy Podhala, które cieszyły się dużym zainteresowaniem okolicznych szkół i przedszkoli, rewia będzie miała swoje pokazy w Sanoku, Krynicy, Krakowie, Opolu i Jastrzębiu-Zdroju. Tam będzie już „pełny pokaz pełnej rewii” – jak zapowiada Tomasz Prudel z Krakowskiej Grupy Cyrkowej. 

Reporterska relacja z wydarzenia – w środowym „Przeglądzie Tygodniowym”. 

/os

9 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 komentarzy

Jozef

Marzec 24, 2019, o 08:13:21

Paskudne reklamy powodują że aż ciężko patrzeć na te zdjęcia. Koszmarna ta hala.

Nell

Marzec 24, 2019, o 10:00:13

Cudownie że mimo wszystko aktorzy, tancerze chcieli przyjechać na ten spektakl. Świetnie, że pokazano że hala lodowa to niech tylko hokej ale może być wykorzystywana do zapierajacych dech podróży w świat bajki. Może jednak trzeba wspierać ta inwestycje .... Budowy jak sarkastycznie niektórzy mówią pałacu lodowego i odrazu na otwarciu rewie z Elza he he he A może Nowy Targ przespał temat Pałacu lodowego i dziś dzieci by mogły siedzieć w ciepłej hali jak pod czas występu Disney on ice

Adam

Marzec 24, 2019, o 10:06:32

Żadne zdjęcie nie pokaże tego co tam się dzialo na żywo. Mimo tego że to Hala lodowa nie wyciemniona to efekty świetlne dźwięk i jazda lyzwiarzy na najwyższym poziomie.. dobra robota... Brawo wy!!

Magda

Marzec 24, 2019, o 20:24:25

Brawo..,cudowny spektakl,dzieci zachwycone!

xxxx

Marzec 25, 2019, o 08:03:39

Szkoda że tylko dla szkół to było a nie otwarte bo na pewno przyszło by wiele rodzin na tak fajne wydarzenie .

Marzec 25, 2019, o 16:59:12

To jest to!!!!..,Teraz Polska!!!...,dziękujemy Magic Story On Ice...,brawo

Karina

Marzec 26, 2019, o 09:23:46

Wielkie gratulacje dla MAGIC story on Ice za tak piękne przestawienie cudowne kostiumy oraz gra aktorów ..dzieci są zachwycone ... życzymy dalszych sukcesów

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna