Kamery live
prognoza pogody

Nowe godziny otwarcia Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu

2 października 2017 20:30

Z końcem września oficjalnie zakończył się sezon turystyczny w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Wraz z nim zmieniły się również godziny otwarcia placówki.

Nowe godziny otwarcia Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu

Z końcem września oficjalnie zakończył się sezon turystyczny w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Jak podkreślają muzealnicy był on niezwykle udany tak pod względem liczby zwiedzających jak i finansowym. Niewątpliwym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę było otwarcie na początku lipca wystawy historyczno-przyrodniczej pt. „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka”. Przeciągnęła ona znaczną jak na warunki Nowego Targu liczbę zwiedzających, którzy oglądali zgromadzone na piętrze ratusza niezwykłe eksponaty z niedźwiedziem z 1904 r. w roli głównej, przyczyniając się do jej niewątpliwego sukcesu. Wystawa będzie czynna do końca października dlatego korzystając z okazji zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazję jej obejrzeć do odwiedzin muzeum.

Wraz z zakończeniem sezonu zmieniły się również godziny otwarcia placówki. Ekspozycje w ratuszu będą czynne od poniedziałku do soboty. Miłośnicy regionu oraz turyści również w niedzielne przedpołudnie będą mogli skorzystać z oferty muzeum, jednak po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

W okresie od 1 października do 30 kwietnia muzeum będzie otwarte w następujących godzinach:

· poniedziałek 9.00 – 17.00 – bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych

· wtorek 8.00 – 16.00

· środa 8.00 – 16.00

· czwartek 8.00 – 16.00

· piątek 8.00 – 16.00

· sobota 9.00 – 14.00

Nie uległy zmianie natomiast cen biletów wstępu do muzeum, które przypomnijmy wynoszą:

· Normalny – 5 zł

· Ulgowy – 3 zł 

· Wystawy czasowe – 3 zł

· Warsztaty edukacyjne – 5 zł

Wszystkich Państwa zapraszamy w okresie jesienno-zimowym do odwiedzin Muzeum. Dla gości przygotowanych jest szereg ciekawych wydarzeń. Kontynuowany będzie m.in. cykl wykładów w ramach projektu „Klio – ratuszowe debaty o przeszłości”. W daniach 12-13 października muzealnicy zapraszają na Międzynarodową Konferencje Naukową pt. „Archeologia gór. Memoriam prof. Żaki, natomiast w listopadzie otwarta zostanie nowa wystawa czasowa zatytułowana „Historia ludzkich osiągnięć – dyplomy, świadectwa i zaświadczenia”. Wszystkie zapowiedzi orasz szczegółowe programy planowanych wydarzeń można na bieżąco śledzić na profilu placówki na Facebooku.

NT24TV 02.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również