Kamery live
prognoza pogody

Nowa zakopianka robi wrażenie [ZDJĘCIA Z BUDOWY]

Na tą drogę miliony kierowców w Polsce czekają od dziesięcioleci! Trwa budowa nowego dojazdu do Nowego Targu czyli dwupasmowej zakopianki w ciągu DK47. Prace na liczącym 16 km odcinku z Rdzawki (tam dziś kończą się dwa pasy ruchu) rozpoczęto w czerwcu 2020 r. Jaki jest stan budowy zakopianki po 16 miesiącach? Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – to ona finansuje wartą 880 mln zł budowę zakopianki – jest całkiem przyzwoicie. Zaawansowanie prac na odcinku sięga już 36 procent a w niemal każdym miejscu prace “wyszły już z ziemi”.

Nowa zakopianka robi wrażenie [ZDJĘCIA Z BUDOWY]

Mocno widoczne są prace prowadzone w samym mieście. Tu obecnie robotnicy najbardziej skupiają się na budowie ronda łączącego zakopiankę z ulicą Szaflarską oraz budowie węzła “Nowy Targ Południe”, który będzie prowadził na estakadach w sąsiedztwie marketu Castorama. 

Dalej droga biegnie przez Bór Kombinacki. Tu gotowy jest już cały nasyp ziemny i droga w tym miejscu czeka już tylko na ułożenie asfaltu. 

W rejonie ulicy Ludźmierskiej gdzie w przyszłości ma być zlokalizowany węzeł “Nowy Targ Zachód” gotowe są już wszystkie podpory i część pomostu przyszłego wiaduktu. Teraz robotnicy rozpoczynają operację “przerzucenia” go na drugą stronę jezdni a także budowy ostatecznej przeprawy przez Czarny Dunajec. To pierwsze zadanie wkrótce spowoduje duże utrudnienia dla kierowców. 

Galeria zdjęć pokazujących postęp prac na nowej zakopiance z Rdzawki do Nowego Targu

Przemysław Bolechowski 03.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Makary 14:49 03.11.2021

nowotarżanie będą mieć dwupasmówkę a Zakopiany dalej stać w korkach. Zakres prac robi wrażenie oby tylko tunel oddali w terminie

Zobacz również