Kamery live
prognoza pogody

Noc muzeów w Nowym Targu – zapowiedź filmowa !

11 maja 2016 12:56
Wyciszenie Włącz dźwięk

Wielkimi krokami nadciąga kolejna, organizowana już po raz szósty Noc Muzeów w Nowym Targu. Muzeum Podhalańskie im Czesława Pajerskiego nie tylko zaprasza do bezpłatnego odwiedzania wystaw w ratuszu ale już od pięciu lat zaprasza do współpracy podczas tego wieczoru inne działające w mieście instytucje i stowarzyszenia. Dzięki temu mieszkańcy i odwiedzający miasto goście mają okazję poznać większość atrakcyjnych miejsc w Nowym Targu związanych z kulturą i historią.

Pierwszym punktem programu jest koncert w wykonaniu artystów Krakowskiej sceny piosenki: Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn. Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 18.00.

Na godzinę 20 zapraszamy do ratusza do Muzeum gdzie wszystkich zainteresowanych oprowadzi po wystawie „Taka jest nasza wiara” jej autor p. Marek Borowicz. Oprócz tego czynne będą wystawy: „Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku – miasto którego już nie ma” oraz „Jan Paweł II-miasto Nowy Targ. Przeszłość i obecność.” Na parterze w Sali reprezentacyjnej ratusza dostępna będzie wystawa pt. „ 3 maja i inne uroczystości patriotyczne na drukach ulotnych z kolekcji Muzeum Podhalańskiego im. Cz. Pajerskiego” również w Sali reprezentacyjnej będzie można obejrzeć ciekawe filmy i prezentacje multimedialne.

Na 21.00 zapraszamy do galerii Jatki, gdzie będzie można obejrzeć premierowy pokaz prezentacji 3D o budynku, w którym mieści się galeria przygotowany specjalnie z okazji 25 lecia jej działania. Oprócz tego Jatki prezentują wystawę pt „ Prawdziwe Malarstwo” autorstwa Leszka Żegalskiego. Nie zabraknie również pokazów multimedialnych i warsztatów plastycznych dla dzieci.

Mieszcząca się w pięknym, malowniczo usytuowanym budynku na ul. Nadwodniej bursa zaprasza również wszystkich zainteresowanych historia miasta. Tego wieczoru będzie można zwiedzić nie tylko ten liczący ponad 100 lat budynek ale i wystawę pt. „ Bursa w kronikach z lat 70” Oprócz tego działacze Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej zapowiadają liczne atrakcje – niespodzianki.

Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę urządzoną specjalnie na tę okazję a złożoną ze zbiorów tzw.  Muzeum Oświaty pt. „ Książki naszych dziadków – inspiracje sprzed stu lat „ na której będzie można zobaczyć książki sięgające metryką XIX wieku. Czynna będzie również Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu w urzędzie miasta oraz sala Tradycji K.S Podhale gdzie zaprezentowane zostaną puchary przekazane prze Wiesława Wojasa w ubiegłym sezonie. Ponad to Stowarzyszenie Dalej Podhale planuje w specjalny sposób przypomnieć, że w tym roku mija 50 lat od zdobycia Pierwszego Mistrzostwa Polski w Hokeju na Lodzie przez drużynę z Nowego Targu. W jaki sposób – trzeba zobaczyć osobiście.

Jak co roku wydany zostanie specjalny folder ze szczegółowym planem Nocy Muzeów w Nowym Targu oraz karta pamiątkowa, na której przybić można pieczątki potwierdzające obecność w każdym z miejsc. Dla pierwszych 20 osób, które przejdą całą trasę i zgłoszą się do muzeum z kompletem pieczątek organizatorzy przygotowali nagrody.
/gw

NT24TV 11.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również