Kamery live
prognoza pogody

Noc Bibliotek w Nowym Targu – z wieczornym spacerem do Boru na Czerwonem

Wyciszenie Włącz dźwięk

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zorganizowała wczoraj Noc Bibliotek. Najpierw w filii na ul. Kopernika odbyło się spotkanie z Danielem Urbaniakiem, które było wstępem do dalszej części programu – wieczornego wyjścia z latarkami na spacer do Boru na Czerwonem. Wydarzenie cieszyło się dużą  frekwencją, a tematem wiodącym były, rzecz jasna, sowy. 

 

 

Spotkanie w bibliotece upłynęło w miłej atmosferze – dzieci chętnie wchodziły w interakcję, zadawały pytania i były wyraźnie zaciekawione tematem. Ucieszył je także sympatyczny poczęstunek, który był udekorowany okolicznościowymi naklejkami.

Daniel Urbaniak zapowiadał premierę swojego filmu “Nowy Targ Miasto Sów”, ale pochwalił się też, że w przyszłym roku planuje wydać pierwszą książkę dotyczącą jego przyrodniczej pasji. W wieczornym spacerze do lasu, dzieciom towarzyszyli już rodzice, dzięki czemu uzbierała się całkiem spora grupa uczestników, niezrażonych chłodem i wiatrem.

O tym, skąd pomysł na taką właśnie formę organizacji Nocy Bibliotek opowiadała Danuta Wojdyła, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu:

-Uważamy, że biblioteka powinna promować swoją ofertę edukacyjną, a takie wydarzenie, jakie odbywa się dzisiaj w bibliotece jest tego przykładem. Chcemy, aby takie tematyczne spotkania – z Danielem Urbaniakiem, ale też z innej dziedziny: historycznej czy kulturalnej odbywały się w naszej bibliotece, abyśmy mogli pokazać piękno tego miasta, okolicy, ale też integrować dzieci, środowisko. 

Czy takie wydarzenia przyczyną się do tego, że dzieci chętniej sięgną po książki? 

-Dla nas takie spotkania są ważne – dzieci czują, że w bibliotece jest świetnie, że mają taki azyl, że jest spokojnie, panie bibliotekarki podchodzą do nich z wyczuciem i troską. Wiem, że dzieci uwielbiają tę filię na Kopernika, dlatego musimy zadbać o to, aby była piękna, radosna, by utrzymać tych czytelników, których już mamy i by odwiedzało nas ich jeszcze więcej. Jesteśmy dla wszystkich mieszkańców Nowego Targu. 

Materiał filmowy – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”. 

Nocne zdjęcia: Daniel Urbaniak/Facebook

os 23.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Piotr 12:23 23.10.2021

Jak widzę z jaką pasją ten Pan opowiada sowach to tylko jedno na myśl przychodzi że Nowy Targ to sowy , sowy to Nowy Targ. A dla was kim są sowy ???

Zobacz również