Kamery live
prognoza pogody

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – wernisaż wystawy

13 grudnia 2017 23:16

W poniedziałek 11 grudnia 2017 r. w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu odbył się wernisaż prac laureatów konkursu plastycznego i fotograficznego pn. "Nieznane i zapominane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu", realizowanego w ramach programu edukacyjno-naukowego "Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu". W uroczystości wzięli udział  Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Władysława Tylka Starosta Nowotarski, którzy przedsięwzięcie to objęli swoim honorowym patronatem.  

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – wernisaż wystawy

Po ogłoszeniu wyników przez Leszka Pustówkę przewodniczącego jury, wręczono nagrody i upominki laureatom oraz uczestnikom konkursu. Przewodniczący podkreślił wysoki poziom nadesłanych prac, które można oglądać na wystawie do połowy stycznia 2017 r. w salach reprezentacyjnych ratusza.  

W drugiej części spotkania Robert Kowalski kierownik muzeum i jednocześnie przewodniczący komisji ogłosił wyniki testu historycznego, podsumowującego cykl trzech wykładów historycznych, jaki odbywał się w nowotarskim ratuszu. W teście, który przeprowadzony został w gościnnych murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Targu,  wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Dyplomy, nagrody i upominki zwycięzcom oraz uczestnikom wręczali Burmistrz Miasta i Starosta Nowotarski. 

Program edukacyjno- naukowy realizowany przez Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Polskim Towarzystwem Historycznym, uzyskał dofinasowanie  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego podsumowania i zakończenie zaplanowano w najbliższy czwartek 14 grudnia 2017 r. w nowotarskim ratuszu. 

KONKURS FOTOGRAFICZNY:

I miejsce KAPUŚCIEŃSKA Alicja, II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu

II miejsce GUT Czesław, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP-filia Jabłonka

III miejsce GIERAT Katarzyna, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu

Wyróżnienia: •BANDYK Dominik, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzież w Nowym Targu •BIELAK Milan, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •BRYNCZKA Kacper, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu •DZIEDZIC Mateusz, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •FLORCZAK Michał, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •GRUCHACZ Mateusz, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •JANOWIAK Daniel, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu • JAROSZ Aneta, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzież w Nowym Targu • KAPUŚCIAK Szymon, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •MLEKODAJ Darek, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •PITOŃ Wojciech , Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •PUŁAWSKI Jakub, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •SMRECZAK Paweł, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu •SZAFLARSKA Agnieszka, Zawodowa Szkoła Branżowa, I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych •TOTA Marcin, Zawodowa Szkoła Branżowa, I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych

KONKURS PLASTYCZNY:

1. Grupa szkice ołówkiem:

I miejsce ABRAM Natalia, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu

II miejsce SOWA Jan, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

III miejsce KOZUB Karolina, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w N. Targu

Wyróżnienie • KOZUB Karolina, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

2. Grupa prace plastyczne:

I miejsce CYRWUS Aleksandra, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu

II miejsce PIERWOŁA Zuzanna, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu

III miejsce MORAWA Anna, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w N. Targu

Wyróżnienie • KMIN Justyna, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu 3. Wyróżnienie specjalne: • ŁAPSA Kacper, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Targu

TEST HISTORYCZNY

1 miejsce: Dąbek Julia II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu

2 miejsce: Sroka Justyna II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu

3 miejsce: Bartoszko Antoni II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu

dalsze miejsca zajęli: 4. Wolska Julita II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu 5. Niżnik Paweł Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu 6. Dynda Paulina II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu 7. Pietras Katarzyna Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 8. Kudas Aleksandra II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu 8. Pierwoła Zuzanna Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 9. Kurańda Karolina Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 9. Landecki Hubert Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 9. ŁapsaAleksandra Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 9. Łojas Żaneta Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 10. Nawara Klaudia Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 11. Galiniak Anna Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 12. Dembowska Viktoria Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu

NT24TV 13.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również