Kamery live
prognoza pogody

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

11 października 2021 14:28

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu była Justyna Bednarek – romanistka, dziennikarka autorka książek dla dzieci, w tym znanej i lubianej lektury “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. W spotkaniu zorganizowanym w filii na Kopernika wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielami. Dzieci miały okazję  wysłuchać paru opowiadań, a także wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych skarpetek.  

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie podziewają się zgubione skarpetki? W jaki sposób znikają z pralki lub kosza na brudne ubrania i co się z nimi później dzieje? Bohaterki książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” –  Mała Be z mamą próbują rozwikłać tę zagadkę. Okazuje się, że skarpetki potrafią prowadzić całkiem bujne i awanturnicze życie. Uczestnicy wtorkowego spotkania zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu mogli się sami o tym przekonać. Gościem MBP była Justyna Bednarek-  autorka książek dla dzieci, romanistka, dziennikarka.  Dzieci biorące udział w spotkaniu miały okazję  wysłuchać paru opowiadań, a także wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych skarpetek. Justyna Bednarek zdradziła także zebranym, o czym będzie piąta część skarpetkowych historii nad którą teraz pracuje.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek zrealizowano w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2021” realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

 

os 11.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również