Kamery live
prognoza pogody

“Niedziela w altanie” – ruszają wakacyjne spotkania muzyczne

3 lipca 2017 18:24

Rusza nowy cykl koncertów "Niedziela w altanie", których organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz Urząd Miasta Nowy Targ. Muzyczne spotkania - mniejsze lub większe, ale zawsze na poziomie - odbywać się będą w parkowej altanie. Przygotowane specjalnie dla mieszkańców i turystów, będą stanowić ciekawą, wakacyjną ofertę kulturalną, umilając niedzielne popołudnia. Co niezwykle istotne - wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

Na początek w altanie w Parku Miejskim wystąpi akordeonista Tomasz Drabina z koncertem „INSPIRACJE”. 

To program z argentyńskimi i polskimi tangami, paryskimi walczykami, melodiami etnicznymi z Bałkanów i Karpat oraz muzyką filmową. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki literatury akordeonowej, wzbogacany jest kompozycjami Tomasza Drabiny.

Tomasz Drabina Akordeonista, kompozytor, pedagog. Absolwent klasy akordeonu Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat licznych konkursów i festiwali oraz stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie. Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie.

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 lipca o godzinie 17:00.

NT24TV 03.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również