Kamery live
prognoza pogody

Nie jesteś drugi. Jesteś wielki – wspomnienie o Jerzym Kukuczce

19 lipca 2022 17:56

“Nie jesteś drugi. Jesteś wielki ” – te słowa Reinholda Messnera o Jerzym Kukuczce to w zasadzie niewiele i zarazem tak wiele powiedziane o słynnym himalaiście, drugim człowieku na świecie, który zdobył Koronę Himalajów. W dniu 14 lipca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zorganizowała spotkanie z Cecylią Kukuczką – żoną naszego wybitnego wspinacza, człowieka wielkiego formatu.

Nie jesteś drugi. Jesteś wielki – wspomnienie o Jerzym Kukuczce

W trakcie prelekcji multimedialnej uczestnicy wydarzenia odbyli swoistą „wędrówkę” w czasie i przestrzeni, przenosząc się w odległe góry i oglądając ponadludzkie zmagania Jerzego Kukuczki z naturą oraz swoimi słabościami w drodze na najwyższe szczyty Ziemi. Poznali również jego życie rodzinne i towarzyskie, wzruszająco przedstawione przez żonę, która zawsze go wspierała w jego bardzo ambitnych i trudnych zamierzeniach. Pani Cecylia w swojej opowieści nakreśliła bardzo osobisty i pełen wspomnień portret naszego wyjątkowego himalaisty.

Spotkanie zostało zorganizowane w gościnnych progach Galerii BWA „Jatki” w scenerii wystawy prac fotograficznych laureatów  41. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda Krajobraz Górski 2021. Podczas wydarzenia była mała niespodzianka, również w górskim klimacie.

Wydarzenie zostało realizowane w partnerstwie z Galerią Sztuki BWA „Jatki” oraz Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

 

os 19.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również