„Nasze miasto potrzebuje biznesowego gospodarza” – KWW Razem Nowy Targ przedstawiło program wyborczy
Znamy program wyborczy kolejnego z komitetów, które posiadają swojego kandydata na burmistrza Nowego Targu. Oficjalna prezentacja programu KWW Razem Nowy Targ i jego kandydatów do Rady Miasta zakończyła się konferencją prasową z udziałem Agaty Michalskiej.

-Program powstał w oparciu o pomysły ludzi, z którymi będę współpracowała podczas tej kampanii. Są one wynikiem potrzeb mieszkańców naszego miasta, których skrupulatnie wysłuchaliśmy i zebraliśmy w całość – mówiła Agata Michalska, prezentując program wyborczy KWW Razem Nowy Targ. Skupia się on wokół sześciu kluczowych zagadnień: Turystyka, Ekologia i zdrowie, Rozwój przedsiębiorczości, Sport i Rekreacja, Infrastruktura oraz Edukacja.
Główne pomysły z zakresu turystyki obejmują wspólną promocję regionu („Zbudujemy od nowa politykę promocyjną i przywrócimy Miastu pozycję lidera w regionie. Nowy Targ będzie kreował wspólne działania z sąsiednimi gminami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi, które przyciągną turystów”), pomysł na Gorce („Wykorzystamy potencjał przygotowywanej inwestycji Ścieżka w Koronach Drzew. Będzie to miało znaczenie dla rozwoju turystycznego Nowego Targu. Skomunikujemy Kowaniec z tą inwestycją oraz przygotujemy przyjazne plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające rozwój turystyki na Kowańcu”), budowę największego kompleksu narciarstwa biegowego w Małopolsce z trasami biegowymi o łącznej długości 50 km, zakładającego połączenie Nowego Targu z Obidową i Waksmundem (tzw. Gorce Cross Country, do realizacji we współpracy z Gminą Nowy Targ) oraz stworzenie kompleksu turystyki rowerowej m.in. poprzez uzupełnienie tras rowerowych o strefę MTB w Gorcach.
Edukacja i zdrowie – tu planuje się skuteczne wdrożenie nowego, rządowego projektu „Czyste powietrze” (dofinansowanie termomodernizacji budynków, wymiany okien i źródeł ciepła na ekologiczne) oraz wdrożenie programu szczepień dla dzieci na meningokoki.
Działający przy burmistrzu Punkt Wsparcia Przedsiębiorców oraz Forum Przedsiębiorców przy Radzie Miasta (raz na kwartał) – to pomysły na działania, mające wpłynąć pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości i sprawną wymianę komunikację pomiędzy podmiotami („Próbowaliśmy podejść do tego tematu bardzo praktycznie, wysłuchać głosu przedsiębiorców. Jesteśmy pewni i wiemy to, że nasi przedsiębiorcy potrzebują pomocy miasta. Mają oni dla rozwoju miasta ogromne znaczenie”). Zainicjowanie powstania strefy rękodzieła (czyli czegoś w stylu nowotarskich Sukiennic) oraz powołanie Nowotarskiej Strefy Aktywności Gospodarczej to kolejne plany programu wyborczego w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.
Sport i rekreacja – tu nie mogło zabraknąć tematu Miejskiej Hali Lodowej („Tradycja jest dla nas ważna. Stworzymy realną pod względem finansowym i infrastrukturalnym, możliwość budowy kompleksu sportowego z halą lodową, wykorzystując aktualną lokalizację przy parku.”). Program wyborczy w zakresie wspierania sportu obejmuje też działania mające na celu wykorzystanie zdegradowanych terenów (jak stary basen, czy stara oczyszczalnia ścieków) na place rekreacyjne i boiska sportowe dla mieszkańców. Istotnym punktem jest plan stworzenia Strategii Rozwoju Sportu w Nowym Targu.
W zakresie rozwoju infrastruktury, pojawił się pomysł na odciążenie ul. Ludźmierskiej poprzez budowę nowych dróg, mających połączyć z zakopianką okolice dworca PKP oraz ul. Bohaterów Tobruku. Jest też idea budowy dwóch wielkopowierzchniowych parkingów zlokalizowanych blisko centrum miasta (Ibisor i Bereki).
Rozbudowa infrastruktury sportowej przy szkołach, system nauki pływania dla czwartoklasistów w ramach lekcji wf oraz organizacja świetlic dla oddziałów przedszkolnych oraz świetlic profilaktyczno-wychowawczych – to punkty programu dotyczące edukacji („Zdrowe dzieci to nasz największy kapitał”).
Po prezentacji programu wyborczego, Agata Michalska przeszła do „najprzyjemniejszej części spotkania”, czyli prezentacji kandydatów do Rady Miasta:
Okręg nr 1
- Glonek Michał, l.39
- Bakalarz Jolanta Maria, l. 58
- Batkiewicz Krzysztof Józef, l.34
- Krasiński Michał Piotr, l. 59
- Kret Artur Piotr, l.31
- Możdżeń Piotr Paweł, l.38
- Węgrzyn Magdalena Regina l.40
- Ślusarska Ewelina Krystyna, l.32
Okręg nr 2
- Michalska Agata Wiktoria, l.50
- Rajski Andrzej Stanisław, l. 68
- Jakobiszyn Krzysztof Jacek, l. 34
- Zientara Jacek Józef, l. 36
- Dyka Magdalena Anna, l. 37
- Pajerski Maciej Kazimierz, l. 51
- Haas Zofia, l. 45
- Zborowska Jolanta Maria, l. 46
- Majkowska Monika, l.26
- Knap Józef Ludwik, l. 59
Okręg nr 3
- Garbacz Bartłomiej Wojciech, l. 41
- Sendrowicz Maria Teresa, l. 63
- Fatla Szymon Tomasz, l.25
- Kułakowski Artur Adam, l.37
- Knap Aneta Larysa, l.34
- Bajer Ewa Maria, l. 64
- Kudela Zbigniew Adam, l. 36
- Puławska Paulina Małgorzata, l. 31
- Pohrebny Jerzy Wojciech, l. 60
Relację z konferencji prasowej z udziałem kandydatki przedstawimy osobno w naszym cyklu „Sto pytań do…”
/os
Komentarze
Sami biznesmeni- walczą chyba o swoje wpływy, a nie na rzecz mieszkańców. Takie mydlenie ludziom nie przekonuje nas do tej kandydatki na burmistrza nie wspomnę o tych kandydatach - byl by swoje interesy zrealizować, a nic dla miasta. Tu pieniądze trzeba pozyskać i brać przykład z doradcy biznesowego. Na pewno nikt z moich znajomych nie zagłosuje na ten Komitet Wyborczy. Już wolę Pana Liszkę, który przedstawia realne założenia, a jego doświadczenia zawodowe jajo doradca biznesowy więcej pozyskają dobrego dla Dobrej Zmiany w Mieście
bardzo wazne jest by nowa ekipa potrafila sie dolaczyc do pieniedzy z UE , podstawa to kewstia powietrza moze podleczenie geotermii ?
Tak szczerze to jacy tam są biznesmeni większość przy korycie na państwówce a Glon nie widzę żeby był jakimś rekinem biznesu jakby klapek startował w wyborach to można tak pisać tylko prawdziwi biznesmeni nie pchają się do polityki bo nie mają czasu tak idą tylko ślizgacze i nieroby oraz chorągiewki .
Michalska jej poplecznicy i propaganda. .... Pani Michalska: Co to za obietnica, stworzymy możliwości z czego, bez forsy. Skąd weźmie pieniądze, od nowotarskiego podatnika, z targowic i drobnych sklepikarzy, bo od marketów rosną wokół podatki z ulgami lub bez. Teraz następne, świetlica dla przedszkolaków, kiedy po godzinach, o czym maluchów będą tam uczyć o jakiej historii polski tej co prawdziwa, czy tej co wyborcy RP w 2015 odrzucili, zakłamywanej. Czy to też jakaś strefa naukowa. A może lepiej w szkole uczyć właściwej historii. Parkingi to znowu coś nowego, przecież o tym trąbią już od 1990 roku. Zapytam, dlaczego do tej pory przewodniczący Rady Miasta tego nie wniósł na sesje wnosząc stosowną interpelacje czy podobnie nie zrobił radny Glonek. To także dotyczy ciągle powtarzanych narciarskich torów, bieżni i terenów, stara powtarzana śpiewka. Minęło cztery lata kończącej się kadencji i dalej tematy odgrzewane, to dalej wyborcza lipa. I taki nowy pana J. Knap, córka Aneta Knap już nie Larysa – miejscowi usługowcy tzw. strefa rękodzieła. Nowe określenie wyborcze, strefa. Ciekawie to żeście wymyślili by znowu omamić wyborców dodając tzw. kulturę marginalnie, to znaczy nijaką. Słowa, słowa bez pokrycia. Propaganda znana nam z historii. Patrząc to jak w sporcie, jesteście dopiero A klas, co do tych wytrawnych Jastrzębi z lat poprzednich. Pani Michalska i cała jej grupa, moim zdaniem ma marne szanse, ale życzę powodzenia bo z kim by duzi przeciwnicy wyborczy walczyli. Vyborca 1
Bardzo d obry ko.etarz .