nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Grzegorz Watycha: „Sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców”

W czwartek, 22 listopada br. oficjalnie rozpoczęła się w Nowym Targu kolejna, 8. kadencja samorządu – po raz pierwszy 5-letnia. Oficjalne przejęcie władzy odbyło się tradycyjnie, poprzez ceremonię ślubowania oraz dopełnienie formalności związanych z odbiorem zaświadczeń o wyborze. Wyjątkowo ciepło przyjęto symboliczny moment, w którym burmistrz Grzegorz Watycha odebrał swoje zaświadczenie z rąk Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej. „Ten sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców” – mówił burmistrz Nowego Targu w przemówieniu podczas I Sesji Rady Miasta, inaugurującej pracę samorządu w nowej kadencji. 

„Obejmując urząd Burmistrza Miasta Nowy Targ, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg” – tak właśnie brzmiały słowa ślubowania, po których prowadzący I Sesję radny – senior Jacenty Rajski oświadczył uroczyście, że Grzegorz Watycha oficjalnie objął urząd burmistrza na lata 2018-2023. Wcześniej, Grzegorz Watycha odebrał z rąk Wojciecha Gliścińskiego, przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, oficjalne zaświadczenie o wyborze na to stanowisko. To ten właśnie moment przyjęty został przez zgromadzonych z wyjątkowym aplauzem, długą owacją na stojąco.

W dalszej części posiedzenia, już po wyborze Prezydium Rady Miasta, burmistrz Grzegorz Watycha wygłosił przemówienie inaugurujące rozpoczętą właśnie kadencję. Dziękował w nim wyborcom i współpracownikom, zapewnił, że w związku z tak dużym poparciem dla jego programu wyborczego, będzie priorytetowo traktował zawarte w nim, główne zadania inwestycyjne: przebudowę MOK oraz budowę hali widowiskowo-sportowej, postulat dalszej dbałości o poprawę powietrza oraz rozwoju infrastruktury komunikacyjnej i społecznej. Nowo wybranych radnych zapraszał do współpracy na rzecz miasta. Oto pełna treść przemówienia: 

„Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Radni!

Wszyscy zaproszeni goście, dyrektorzy, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych i spółek, naczelnicy wydziałów i kierownicy komórek organizacyjnych Urzędu Miasta.

Wielce Szanowni Drodzy Mieszkańcy Miasta Nowego Targu!

Na wstępie chcę gorąco podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak ogromne poparcie, jakiego udzielili mi w tych wyborach. Jest ono dla mnie wyrazem docenienia pracy w pierwszej kadencji sprawowania funkcji burmistrza Nowego Targu, którą wspólnie z całym zespołem współpracowników wykonaliśmy na rzecz naszej małej Ojczyzny.

Dziękuję też radnym minionej kadencji, którzy konstruktywnie współpracowali z władzą wykonawczą, żeby na końcu kadencji móc powiedzieć, że mają swój udział w realizacji wielu większych czy mniejszych przedsięwzięć, inwestycji zrealizowanych w mieście. Nie wszystkim tym radnym udało się w nowych wyborach zdobyć ponownie mandat, ale jeśli chcą tylko nadal ze mną współdziałać, to liczę na to, że wykorzystamy zdobyte doświadczenie i w innej formie nadal możemy i będziemy pracować.

Jak wspomniałem, ten sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców, z którymi przez cały czas starałem się utrzymywać kontakt. Również moi najbliżsi współpracownicy jako priorytet stawiali to, z czym zwracają się do nas mieszkańcy. Dziękuję im bardzo za tę postawę, za to, że utrzymaliśmy ten model pracy przez całą kadencję.

Dobro wspólne, interes miasta i jego mieszkańców, zwykłych obywateli, zawsze było i pozostanie u mnie na pierwszym miejscu. Dziękuję oczywiście wszystkim pracującym na ten wynik wyborczy w ramach bezpartyjnego, albo raczej ponadpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Nasze Miasto. Ten ruch obywatelski, oddolna inicjatywa, rozwinął się podczas kampanii i przyciągnął całkiem nowych, wartościowych ludzi. Mam nadzieję, że praca, którą chcemy wspólnie wykonywać, będzie łączyła i przyciągała również innych do tego, ażeby wspólnie działać i pracować na rzecz naszego miasta. Dziękuję Wam za wspólną pracę i oczekuję, że dalej tak efektywnie będziemy działać, żeby wykonać założone cele programowe.

Radni i burmistrz – już po ślubowaniu

Sprawowanie władzy w Mieście to wielki zaszczyt, ale też wyzwanie i poważny obowiązek, wymagający dużo siły i determinacji. Deklaruję, że nie braknie mi woli i determinacji, by pracować rzetelnie i uczciwie dla dobra Miasta i wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i będą od nas oczekiwać pomocy. Mając dzisiaj legitymację i mandat zaufania dany przez mieszkańców – naszych wyborców -kontynuujemy wciąż pracę i rozpoczęte projekty inwestycyjne.

Zapraszam wszystkich radnych tej kadencji do współpracy i liczę na owocne współdziałanie, bo przecież każdy deklarował, a dzisiaj ślubował, że będzie działał na rzecz dobra wspólnego, a tylko zgodną pracą możemy ten cel osiągnąć.

Wolą zdecydowanej liczby naszych wyborców było, by przedstawiony przeze mnie program rozwoju miasta na najbliższe lata był realizowany. Dlatego główne, największe, a przez to najtrudniejsze zadania inwestycyjne muszą być traktowane priorytetowo. Myślę tu o rozbudowie Miejskiego Ośrodka Kultury, budowie hali widowiskowo-sportowej, dbałości o poprawę stanu powietrza, rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, jak również społecznej, rekreacyjnej. Wszystko, by poprawiać stale atrakcyjność Nowego Targu jako miejsca zamieszkania, ale również ośrodka przyciągającego turystów dzięki swojej otwartości i przyjazności mieszkańców.

Szanowni Państwo! Z optymizmem w Przyszłość! Rozpoczynamy nową kadencję samorządu. Niech duch patriotyczny, który uniósł nasze serca i myśli ku szczytnym ideom podczas ostatnich obchodów Jubileuszowego Święta Odzyskania Niepodległości, dodaje nam sił i wiary,że to co robimy i chcemy zostawić po sobie jako owoc tej kadencji, jest dobre i potrzebne dla wszystkich mieszkańców.

Niech Patronka Naszego Miasta Św. Katarzyna, której Święto będziemy obchodzić w sobotę, czuwa nad Miastem i jego mieszkańcami!”

Gratulacje dla burmistrza i nowo wybranych radnych złożył pod koniec Sesji radny Michał Glonek, deklarując pełną współpracę w imieniu swoim i nowo powstałego klubu Razem Nowy Targ. Głos zabrał również radny Paweł Liszka, życząc burmistrzowi „powodzenia i mądrych decyzji”.

 /os

Grzegorz Luberda – nowym Przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ

8 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 komentarzy

Baciok

Listopad 25, 2018, o 01:52:54

Brawo Panie Burmistrzu ! Powodzenia

Tatuś

Listopad 25, 2018, o 07:37:33

Robi dobra robotę tylko żeby jeszcze bardziej przygladnał się Mmks Podhale na co idą nasze pieniądze bo robi się tam bagno i prywata szczególnie w naborze i żaku . (...)

Prezes

Listopad 25, 2018, o 10:04:01

Peter i silver Jack robią robotę 500 euro i camp.

Synek

Listopad 25, 2018, o 09:44:57

Lepiej żeby się przyglądnąć spółce kh Podhale na co tam pieniądze idą ...

Maciej Downar Zapolski

Listopad 25, 2018, o 11:46:52

To był dzień na który czekałem przez ostatnie cztery lata. Gratuluję z wyboru i oby tak dalej za pięć lat. Pomyślności. Pozdrawiam Maciej Downar Zapolski z rodziną.

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna