Kamery live
prognoza pogody

Nastrojowy Main Station w MOK

Choć we wrześniu MOK kontynuuje jeszcze muzyczne niedziele w altanie w Parku Miejskim, już powoli zaczyna też przenosić się z koncertami do wnętrza swojego głównego budynku. Za inaugurację kolejnego sezonu muzycznych czwartków w patio uznać można dzisiejszy koncert zespołu Main Station. 

Nastrojowy Main Station w MOK

Justyna Pustówka i Krzysztof Wyszyński poznali się na studiach na Akademii Sztuki w Szczecinie. On – pomorzanin, ona – nowotarżanka. W chwilach wolnych od zajęć zaczęli wspólnie muzykować i tak zrodziło się kilka wspólnych projektów muzycznych, których efekty mieliśmy okazję usłyszeć w czwartek na kameralnej scenie MOK. Jednym z nich był projekt związany z muzyką zmarłej przed sześcioma laty Amy Winehouse – nic dziwnego, że podczas nowotarskiego koncertu jej utwory powracały kilkakrotnie w poruszających interpretacjach Justyny, dla której Amy stanowi wyraźną inspirację. Dwójka muzyków wystąpiła na scenie wspólnie z perkusistą Kubą Cudzichem. 

Prócz “Back to Black”, czy “You Know I’m No Good”, usłyszeć mogliśmy jednak także kilka innych coverów w delikatnych, nastrojowych aranżacjach, które rozpoczynały się niezwykle subtelnie charakterystycznymi, ciepłymi dźwiękami pianina Rhodesa, by następnie powoli, leniwie rozwijać się otulone niezwykłą barwą głosu wokalistki. Zabrzmiało “Hello” Lionela Richie, “Do kołyski” Dżemu, ale również znany głównie z klubowej wersji utwór “Don’t be so shy”, któremu muzycy starali się przywrócić jego korzenie. Była też okazja, by na bis pojawił się utwór pochodzący z projektu Portofino, zawierającego własne aranżacje utworów w języku włoskim – w Nowym Targu mieliśmy okazję usłyszeć włoską wersję “Hallelujah” Leonarda Cohena. 

/os

Justyna Pustówka – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, w klasie wokalistyki jazzowej mgr Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej. Laureatka wielu konkursów oraz festiwali. Swoją drogę muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu (klasa fortepianu), następnie edukację kontynuowała w Krakowie, pobierając lekcję emisji głosu u mgr Ewy Wodziańskiej. Pół roku spędziła w Stanach Zjednoczonych gdzie uczęszczała na zajęcia wokalne. W chwili obecnej związana ze Szczecińskim środowiskiem muzycznym, choć nadal kontynuuje współpracę z krakowskimi muzykami. Współtworzy zespół Main Station oraz projekt Portofino z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Grała support m.in. przed Grzegorzem Turnauem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Sikorowskim. Miała przyjemność pracować z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective. Współpracowała przy Eska Music Awards 2017. Jej drugą pasją zaraz po muzyce są podróże.

Krzysztof Wyszyński – absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie na specjalizacji fortepian jazzowy, w klasie mgr Joanny Gajdy. W czasie wolnym prezenter, dj, producent muzyczny, kompozytor, muzyk sesyjny. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 14 lat. Pobierał lekcje w Conservatorio di Verona u prof Laury Cattaneo, gdzie miał studiować lecz finalnie wybrał Akademię Sztuki. Współpracował z Mateuszem Ziółko. Grał support m.in. przed Landberry i Oceaną. Pomysłodawca jak i założyciel projektu Portofino. Projekt ten zawiera własne aranżacje utworów w języku włoskim. Można je usłyszeć na wielu koncertach w kraju i za granicą. Współtwórca zespołu Main Station.

NT24TV 07.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
zdzisław 22:50 12.11.2018

Bardzo ciekawy duet,znakomity pianista i wokalistka.Szkoda że nie mam kontaktu bo chciałbym żeby ten duet wystąpił na moim benefisie.Czekam na odzew i kontakt.Mój nr.601871070.

Zobacz również