Kamery live
prognoza pogody

Muzyczne Walentynki

16 lutego 2020 03:01

Miejski Ośrodek Kultury postanowił sprawić nowotarskim melomanom wspaniały prezent na Walentynki. Do ostatniego miejsca wypełniona została sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu, gdzie odbył się w piątek koncert „Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego”. 

Muzyczne Walentynki

Na muzyczną ucztę złożyły się arie i duety ze słynnych operetek m.in. Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Carmen, czy Hrabina Marica, ale też takie standardy jak Brunetki blondynki Jana Kiepury. Wystąpiła m.in. znana już z koncertów noworocznych sopranistka Sylwia Lorens, wielokrotnie zmieniając kreacje sceniczne. 

Koncert poprowadziła Renata Żełobowska-Orzechowska, która również akompaniowała artystom na fortepianie. Nie brakło ciekawostek na temat wykonywanych dzieł – przypomniano na przykład, że słynną dziś operę Carmen podczas premiery…wygwizdano. Z gorącym aplauzem przyjęto występ młodego, charyzmatycznego wirtuoza skrzypiec Kamila Skickiego, który przed nowotarską publicznością wykonał m.in. “Czardasz” Montiego. 

Nie brakło wspomnień o Bogusławie Kaczyńskim i prezentacji z fotografiami słynnego, zmarłego przed czterema laty krytyka muzycznego. Prowadząca podkreśliła, że osób z tak ogromną muzyczną wiedzą i tak wysoką kulturą słowa nie zostało już obecnie wielu na świecie i że w pewnym sensie jest on niezastąpiony. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w programie “Na skrzyżowaniu sztuk”.

/os

os 16.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również