Kamery live
prognoza pogody

Muzeum wprowadza bilet rodzinny

23 marca 2019 23:13

Wśród osób odwiedzających Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu mieszczące się w zabytkowych wnętrzach ratusza, znaczną grupę stanowią rodzice z dziećmi i seniorzy. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom ale także mieszkańcom naszego regionu, którzy wielokrotnie pytali o możliwość promocyjnego zwiedzania placówki, od początku roku wprowadzony został nowy rodzaj biletu tzw. Bilet Rodzinny.

Muzeum wprowadza bilet rodzinny

Wśród osób odwiedzających Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu mieszczące się w zabytkowych wnętrzach ratusza, znaczną grupę stanowią rodzice z dziećmi i seniorzy. Szczególnie wiele takich odwiedzin ma miejsce w okresie ferii zimowych czy podczas wakacji. Są nimi głownie turyści, którzy coraz częściej zatrzymują się w Stolicy Podhala i korzystają z bogatej oferty turystycznej miasta, w tym właśnie z propozycji przygotowanych przez muzeum.

Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom ale także mieszkańcom naszego regionu, którzy wielokrotnie pytali o możliwość promocyjnego zwiedzania placówki, od początku roku wprowadzony został nowy rodzaj biletu tzw. Bilet Rodzinny. Kierowany jest on do rodziców z trójką niepełnoletnich dzieci ale też 2+4 i 2+5. Cena takiego biletu wynosi tylko 30 zł. Zainteresowanie tym rodzajem biletów jest coraz większe, co odnotowujemy z duża satysfakcją.

Muzeum Podhalańskie przygotowało również ofertę specjalną skierowaną do mieszkańców Nowego Targu. Jak się bowiem okazje, mimo ponad swojej 50-letniej działalności nadal znaczna część nowotarżan nie wie o istnieniu w stolicy Podhala placówki muzealnej. W celu zmiany tego niekorzystnego trendu muzeum przygotowało specjalną ofertę skierowana właśnie do mieszkańców naszego miasta. Każdy mieszkaniec miasta, który odwiedzi do końca kwietnia 2019 r. naszą placówkę będzie mógł ją zwiedzić w promocyjnej cenie tj. biletu ulgowego 5 zł.

Wiosna w Muzeum – cykl warsztatów edukacyjnych

 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszych ekspozycji znajdujących się w murach nowotarskiego ratusza. Obecnie w muzeum można obejrzeć dwie wystawy stałe i dwie czasowe. Wystawy stałe to: ekspozycja poświęcona historii miasta i nowotarskiego rzemiosła oraz Sala Papieska z pamiątkami związanymi z wizytą Św. Jana Pawła II w Nowym Targu. W ratuszu znajdują się także dwie wystawy czasowe: „Karnawałowe zabawy, wieczorki, taneczne i bale z kotylionem” przygotowana w ramach cyklu „Podhalańskie Akcydensy” oraz „Bardejov – światowe dziedzictwo UNESO”.

Muzeum w swojej ofercie edukacyjnej skierowanej do przedszkoli i szkół ma ciekawe warsztaty i lekcje tematyczne poświęcone kulturze, tradycji i historii miasta i regionu. Obecnie można skorzystać z zajęć pt. „Ziarno sztuki na wiosnę. Wiosenna paleta bar Michała Rekruckiego”, „Motywy roślinne Podhala na pisankach wielkanocnych” oraz „Wiosenne przebudzenie”. Warsztaty są odpłatne a ich koszt to 10 zł/os. Szczegółowe informacje o aktualnej ofercie muzeum można znaleźć na profilu: https://www.facebook.com/muzeum.podhalanskie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin muzeum, w którym znajduje się szereg bezcennych pamiątek związanych z dziejami naszego miasta jak i regionu.

mat. prasowe

os 23.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również