Kamery live
prognoza pogody

Muzeum Tatrzańskie organizatorem “Mountain Panorama International Cultural Heritage Conference”

9 czerwca 2022 11:23

Wyjątkowe wydarzenie w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem – pierwsza międzynarodowa konferencja Mountain Panorama, która na kilka dni połączy działalność muzeów, instytucji i osób związanych z terenami górskimi na całym świecie. Przedstawiciele aż 10 krajów ze świata i Europy zgromadzą się w Zakopanem i online, aby wymieniać się doświadczeniami i opowiedzieć o tematach badawczych, nad którymi pracują. Konferencja rozpocznie się w czwartek, 9 czerwca 2022 o godz. 17 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego.

Muzeum Tatrzańskie organizatorem “Mountain Panorama International Cultural Heritage Conference
 
Pierwszym wydarzeniem inaugurującym spotkanie będzie debata poświęcona działalności muzeów górskich. Podczas dyskusji, którą poprowadzi Giovanni Kezich, były dyrektor Museo degli Usi e Costumi della Gente Trentina w San Michele all’Adige, uczestnicy wspólnie zastanowią się nad misją muzeów górskich i ich przyszłością. Gośćmi debaty będą: Donna Livingstone z kanadyjskiego Whyte Museum of the Canadian Rockies, Michelle Huwiler ze Swiss Alpine Museum, Julita Izabela Zaprucka z Muzeum Karkonoskiego oraz Anna Wende-Surmiak z Muzeum Tatrzańskiego. Druga część wieczoru odbędzie się willi Koliba, gdzie nastąpi otwarcie wystawy dzieł włoskiego artysty z Doliny Aosty: Stele. Kamienne bóstwa Donato Savin.
os 09.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również