Kamery live
prognoza pogody

Mikołajki w Nowym Targu – jest w czym wybierać!

30 listopada 2016 20:28

Mikołajkowe świętowanie zacznie się w Nowym Targu już w weekend, sobotnim Mikołajkowym Turniejem Szachowym i niedzielnym Spotkaniem z Bajką w Miejskim Ośrodku Kultury. Kulminacją mikołajkowych atrakcji w mieście będzie na pewno wtorkowa rewia na lodzie i spotkanie ze Świętym Mikołajem na rynku, jednak specjalne wydarzenia dla dzieci z okazji Mikołajek przygotował także Aeroklub Nowy Targ i Muzeum Podhalańskie.

Mikołajki w Nowym Targu - jest w czym wybierać!

Mikołajkowy Turniej Szachowy „Myślę, więc jestem” odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu w dniu 3 grudnia (sobota) w godz. 9.00 – 14.00 W ramach Turnieju odbędą się rozgrywki uczniów klas podstawowych z Nowego Targu. Dodatkowo Pan Władysław Łomonos rozegra mecz z komputerem, a także z wszystkimi chętnymi w ramach tzw. „symultany”. Przewidujemy także zabawy około szachowe dla wszystkich którzy nas odwiedzą. Turniej odbywa się pod patronatem burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychy.

Spektakl “Mikołaj jest na świecie” w ramach Mikołajkowych Spotkań z Bajką, będzie miał premierę już 4 grudnia (niedziela) o godz. 11:00 w sali widowiskowej MOK. Tradycja organizowania mikołajkowych spektakli w nowotarskim MOK trwa już od lat. Udział w przedstawieniu biorą członkowie Sceny Teatralnej MOK, jak również nowotarscy radni, dyrektor MOK i burmistrz miasta. W tym roku reżyserem spektaklu jest Rafał Jędrzejczyk ze Starego Teatru w Krakowie. Biletem wstępu na Mikołajkowe Spotkanie z Bajką jest każdorazowo zakup paczki mikołajkowej, która następnie przekazywana jest dla biednych rodzin i do domów dziecka.

Tego samego dnia Aeroklub Nowy Targ i Firma PCD Salami zapraszają wszystkie dzieci małe i duże na bezpłatne loty balonem na uwięzi. Loty odbędą się w niedzielę, 4 grudnia od 12.00 do 15.00 na Lotnisku Nowy Targ.

 

Z kolei Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zaprasza w dniach 5 do 9 grudnia 2016 roku szkoły podstawowe i przedszkola na warsztaty edukacyjno – plastyczne z okazji Mikołajek pt. “Kim jest Święty Mikołaj?”. W czasie zajęć dzieci wykonają zaprzęg Mikołaja i dowiedzą się kim jest Święty.

Kulminacją obchodów Mikołajek jest jednak wtorek 6 grudnia – w tym szczególnym dniu dla dzieci przygotowano na rynku moc atrakcji, a honorowym gościem będzie rzecz jasna Święty Mikołaj. W ramach imprezy odbędzie się bieg Mikołajów o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ, iluminacja świątecznej choinki, ubranej przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, wybór Królowej i Króla Zimy, Mikołajkowa Rewia na lodzie Walley Ice Story, zatytułowana “Mikołaj na łyżwach, czyli…czy w tym roku będą prezenty?!?”, jak również liczne konkursy i zabawy, a na sam koniec – dyskoteka na lodowisku z bezpłatnym biletem wstępu i możliwością darmowego wypożyczenia łyżew. Impreza zainauguruje zarazem Targi Bożonarodzeniowe w naszym mieście, które potrwają do 23 grudnia 2016 roku. 

opr.os

NT24TV 30.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również