Kamery live
prognoza pogody

Miejska Biblioteka Publiczna świętuje w tym roku 75-lecie istnienia

20 kwietnia 2022 09:41

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu otrzymała kolejne już w tym roku dofinansowanie, tym razem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach programu „Edukacja kulturalna 2022”, biblioteka będzie realizować zadanie pn. „Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu – BIBLIOTEKA W MIESCIE, MIASTO W BIBLIOTECE”. Zaplanowano cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych , które odbędą się w okresie od maja do listopada 2022 roku.

Miejska Biblioteka Publiczna świętuje w tym roku 75-lecie istnienia

Uroczysta inauguracja projektu odbędzie się w dniach 21-22 maja 2022 roku. Będzie to jubileusz 75-lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości z naszego regionu – zapraszają dyrektor i pracownicy MBP. 

Partnerami wydarzenia są: Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu.

Honorowy Patronat nad Jubileuszem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber.

Szczegóły będą podane wkrótce w osobnej informacji.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 20.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również