nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Miejska Biblioteka Publiczna doczekała się cyfryzacji

Od 15 stycznia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej - w wypożyczalni dla dorosłych - zostanie wprowadzony Automatyczny System Wypożyczania. Pozwoli to korzystać z katalogów on-line, sprawdzając dostępność pozycji. System przypomni też mailowo o terminie zwrotu wypożyczonej książki. 

Każdy Czytelnik bezpłatnie otrzyma kartę biblioteczną wraz z jego indywidualnym numerem Czytelnika. Karta ta (legitymacja) pozwala na zidentyfikowanie Państwa w Naszej Bazie Czytelników, co sprawia iż wyszukanie Czytelnika i odnotowanie jego wypożyczeń lub zwrotów przebiega bardzo szybko.

System Automatycznego Wypożyczania pozwala także na sprawdzenie dostępności książek w katalogu on-line oraz daje możliwość rezerwacji pozycji dostępnych jak i również zamawiania pozycji chwilowo niedostępnych. Ponadto system ten przypomina o terminie zwrotu wypożyczonych książek poprzez wysłanie e-maila na kilka dni przed upływem terminu, na który dana pozycja została wypożyczona. Czytelnicy będą mieli również możliwość przedłużenia terminu wypożyczenia drogą mailową, telefoniczną lub osobiście.

Wszystkie informacje dotyczące zasad korzystania ze zbiorów biblioteki znajdują się w Regulaminie który jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce DLA CZYTELNIKÓW.

Dodatkowo przez najbliższe dwa miesiące tj. styczeń i luty można oddać „przetrzymane” książki bez żadnych konsekwencji. „Jeśli masz u siebie książki z Naszej Biblioteki, które zostały przez ciebie przetrzymane i ich termin zwrotu już dawno minął, bardzo prosimy o ich zwrot. Może ktoś czeka na książkę, która jest u Ciebie?” – apelują pracownicy biblioteki.

 

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna