Kamery live
prognoza pogody

Miejska Biblioteka Publiczna doczekała się cyfryzacji

8 stycznia 2018 13:08

Od 15 stycznia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej – w wypożyczalni dla dorosłych – zostanie wprowadzony Automatyczny System Wypożyczania. Pozwoli to korzystać z katalogów on-line, sprawdzając dostępność pozycji. System przypomni też mailowo o terminie zwrotu wypożyczonej książki. 

Miejska Biblioteka Publiczna doczekała się cyfryzacji

Każdy Czytelnik bezpłatnie otrzyma kartę biblioteczną wraz z jego indywidualnym numerem Czytelnika. Karta ta (legitymacja) pozwala na zidentyfikowanie Państwa w Naszej Bazie Czytelników, co sprawia iż wyszukanie Czytelnika i odnotowanie jego wypożyczeń lub zwrotów przebiega bardzo szybko.

System Automatycznego Wypożyczania pozwala także na sprawdzenie dostępności książek w katalogu on-line oraz daje możliwość rezerwacji pozycji dostępnych jak i również zamawiania pozycji chwilowo niedostępnych. Ponadto system ten przypomina o terminie zwrotu wypożyczonych książek poprzez wysłanie e-maila na kilka dni przed upływem terminu, na który dana pozycja została wypożyczona. Czytelnicy będą mieli również możliwość przedłużenia terminu wypożyczenia drogą mailową, telefoniczną lub osobiście.

Wszystkie informacje dotyczące zasad korzystania ze zbiorów biblioteki znajdują się w Regulaminie który jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce DLA CZYTELNIKÓW.

Dodatkowo przez najbliższe dwa miesiące tj. styczeń i luty można oddać “przetrzymane” książki bez żadnych konsekwencji. “Jeśli masz u siebie książki z Naszej Biblioteki, które zostały przez ciebie przetrzymane i ich termin zwrotu już dawno minął, bardzo prosimy o ich zwrot. Może ktoś czeka na książkę, która jest u Ciebie?” – apelują pracownicy biblioteki.

 

os 08.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również