Kamery live
prognoza pogody

Międzynarodowy Turniej Tańca Pieniny CUP – z ok. 400 uczestnikami

17 czerwca 2019 10:35

KROŚCIENKO. Nader miła atmosfera i tłum na widowni towarzyszyły trzeciej edycji Międzynarodowego Turnieju Tańca PIENINY CUP 2019. W przestronnej sali gimnastycznej krościeńskiego Gimnazjum organizowała go nowotarska Akademia Tańca, zaprosiwszy pary taneczne z Polski i z zagranicy. Przybyło ich naprawdę wiele, bo ok. 400. 

 

Międzynarodowy Turniej Tańca Pieniny CUP – z ok. 400 uczestnikami

Całą niedzielę wypełniły popisy tancerzy w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania. Królował oczywiście taniec towarzyski, ale widownia mogła też podziwiać pokazy w wykonaniu grup tańca nowoczesnego, freestylowego oraz cherleaderek z Akademii Tańca. Nie brakło też efektownego popisu pary zaliczanej do tanecznej ekstraklasy – nasze rodaczki Klaudii Grabowskiej i Gabrielusa Vaikasasa z Litwy.  Na parkiecie występowały też inne pary z tytułami mistrzów Europy.

Klaudia i Gabrielus również, w sędziowskim gronie, oceniali występy kolejnych grup tancerzy: w największej liczbie z Małopolski i zza naszej wschodniej granicy. O uroku goszczącego w Krościenku Turnieju stanowi jednak imponująca liczba tanecznego narybku – już od kilkulatków. O ile ta najmłodsza kategoria wiekowa reprezentowana jest naprawdę dużą ilością dobrze wyszkolonych i uzdolnionych adeptów, tak w grupach gimnazjalnych dziewczętom wyraźnie zaczyna brakować partnerów. Może po kilku latach – jako młodzieńcy – znów odkryją oni w sobie taneczną pasję. W każdym razie nie zrażone tym tancerki występowały solo, również zdobywając medale w swoich kategoriach.

Ta właśnie pasja przenikała wszystkie taneczne popisy – w rytmie walca, rumby, jive,a itd. Zachwyceni i rozczuleni rodzice tylko wodzili wzrokiem za sunącymi po parkiecie pociechami. W ruch poszły telefony komórkowe, bo takie występy warto było utrwalić na pamiątkę.

 Atmosferę tanecznej gali tworzyły bajecznie kolorowe kreacje, misterne fryzury, makijaże, błyszczące elementy strojów. Chłopcy i panowie na parkiecie to też sama elegancja i szyk. Reszty dopełniały prezentacje i komplementy w wykonaniu prowadzącego Turniej Bolesława Bary. Sędziowie z kolei zwracali uwagę na wysoki poziom tancerzy i rolę Turnieju w tworzeniu systemu zachęt do zdobywania coraz wyższych umiejętności.

Trzecia edycja imprezy pełnej gracji i dobrej zabawy świadczy o rosnącej popularności sympatycznego Turnieju. Przyjemna atmosfera i widowiskowość popisów nie wykluczały oczywiście zaciętej rywalizacji i związanych z nią emocji. Turniej to turniej. Radość z medali, pucharów i innych nagród była wielka. Podobnież motywacja do zdobywania jeszcze wyższych miejsc w następnych edycjach.

(asz)

 

Anna Szopińska 17.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również