Kamery live
prognoza pogody

Michał Ogórek gościem konferencji bibliotekarzy powiatu nowotarskiego

21 października 2021 15:12

„Kultura języka polskiego wobec nowoczesnych wyzwań edukacyjnych” – to temat, jaki przewodniczył kolejnemu, trzeciemu już spotkaniu w ramach projektu „Słowo do słowa”, realizowanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu, która pełni również funkcję biblioteki powiatowej. 

Michał Ogórek gościem konferencji bibliotekarzy powiatu nowotarskiego

Konferencja została przeprowadzona w ramach programu „Partnerstwo dla książki” i zrealizowana dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury, a adresowana była do bibliotekarzy powiatu nowotarskiego.

O kulturze języka we współczesnym świecie opowiadał Michał Ogórek – znany dziennikarz, prezenter telewizyjny, wzięty felietonista, a także satyryk i krytyk filmowy. Autor wielu publikacji i książek, w tym: Kiełbasa i sznurek, Na drugie Stanisław. Nowa księga imion i najnowszej A bodaj ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy. 

Spotkanie pozwoliło zgromadzonym gościom spojrzeć na język polski od nowej, ciekawej strony, a także zrozumieć co jest istotą współczesnej komunikacji. Dziennikarz nawiązywał podczas prelekcji do literatury, czytelnictwa i wzajemnych relacji kształtujących współczesną kulturę.

Wykład miał miejsce w Sali Obrad Urzędu Miasta, zebranych gości przywitali: burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu Danuta Wojdyła oraz koordynująca projekt „Słowo do słowa” instruktor powiatowy MBP Nowy Targ Lucyna Czubernat.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz

 

os 21.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również