Kamery live
prognoza pogody

Miasto z świątecznym klimatem – Targi Bożonarodzeniowe znów zawitały na nowotarski rynek

Wyciszenie Włącz dźwięk

W otoczeniu aż  dwóch Mikołajów oraz znanych już z Jarmarku Podhalańskiego, nowotarskich owieczek, pomiędzy Jasełkami przygotowanymi przez dzieci z SP nr 1, a występem łyżwiarzy z Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany, otwarto dzisiaj Targi Bożonarodzeniowe na nowotarskim rynku. To cykliczne już wydarzenie – połączone też z oficjalną inauguracją plenerowego lodowiska – co roku rozpoczyna symbolicznie iluminacja wielkiej, nowotarskiej choinki przy miejskim ratuszu oraz przemarsz władz miasta pośród straganów, gdzie burmistrz osobiście wita przybyłych – czasem z bardzo daleka – wystawców, zamienia z nimi serdeczne słowo, ogląda towar. Świąteczny kiermasz w Nowym Targu potrwa do przyszłej niedzieli.

Otwarciu Targów towarzyszyły artystyczne występy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z dużą starannością przygotowały jasełkowe przedstawienie, to one odpowiedzialne są również w tym roku za stworzenie dekoracji na miejską choinkę. Wiele zachwytów wzbudził występ młodych łyżwiarzy z Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany, z miłą, regionalną niespodzianką w finale, kiedy na lodzie pojawiły się dziewczynki w góralskich strojach, wykonując układ w rytm podhalańskiej muzyki. A skoro zima, lodowisko i Nowy Targ, nie mogło zabraknąć również młodych hokeistów z MMKS Podhale – krążek na lód, jako symbol rozpoczęcia sportowego spotkania, rzucała wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się mini-zoo z alpakami, a wśród straganów – ku uciesze handlujących – nieustannie kręciły się grupki ludzi. 

Nowy Targ, otwarcie Targów Bożonarodzeniowych 2018

Uroczysta iluminacja świątecznej choinki podczas otwarcia Targów Bożonarodzeniowych 2018 w Nowym Targu

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 15 grudnia 2018

 

Organizowane na nowotarskim rynku Targi Bożonarodzeniowe na dobre wrosły w grudniowy pejzaż miasta. Mieszkańcy regionu przyzwyczaili się już chyba, że wcale nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, żeby poczuć niepowtarzalny, świąteczny klimat i w dobrej atmosferze kupić stroik na świąteczny stół, zamówić ciasto, znaleźć wyjątkowy prezent dla bliskich, spałaszować coś na wynos albo po prostu poprzechadzać się wśród straganów, chłonąc niezwykłą atmosferę. 

-Witam wszystkich, którym zima niestraszna. Jak jest zimno, to musi być nam gorąco w sercach, żebyśmy się rozgrzali, żebyśmy mogli przywitać ten okres bożonarodzeniowy, który jest przed nami – witał zebranych wczoraj na nowotarskim rynku burmistrz Grzegorz Watycha, tuż przed tym jak w towarzystwie dwójki dzieci udekorował i zapalił lampki na świątecznej choince – to w Nowym Targu symboliczne rozpoczęcie Targów, ale też całego okresu oczekiwania na Boże Narodzenie, namacalny znak, że Święta są tuż, tuż. Pogoda była jak na zamówienie – mróz i śnieg stworzyły idealną scenerię dla całego wydarzenia. 

Władze Nowego Targu otwierają Targi Bożonarodzeniowe 2018

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 15 grudnia 2018

 

Targi Bożonarodzeniowe 2018 w Nowym Targu

Pokaz jazdy figurowej na lodzie w strojach góralskich? Tak, to możliwe – tylko w wykonaniu wychowanków Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany 🙂 Nowy Targ, otwarcie Targów Bożonarodzeniowych 2018

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 15 grudnia 2018

 

Otwarte w dniu dzisiejszym Targi potrwają 8 dni, do niedzieli, 23 grudnia. Tak się złożyło, że zwieńczy je również duża i klimatyczna impreza – Wigilia Związku Podhalan.

Tego roku, organizatorzy – Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta – dołożyli jeszcze większych starań, aby płyta rynku zachwycała iluminacjami i dekoracjami. Wśród atrakcji dla najmłodszych nie brakło nowości: poza plenerowym lodowiskiem, które cieszy się niesłabnącym powodzeniem i jest ogromną, zimową atrakcją Nowego Targu, przyciągającą rzesze ludzi również spoza miasta, w centralnej części placu znajduje się zagroda z uroczymi alpakami, jest też zjeżdżalnia snow tubing, mini kolejka elektryczna, a w ostatni weekend przed świętami do Nowego Targu ponownie zawita św. Mikołaj ze swoimi reniferami.

/os

fot. os/pk

Targi Bożonarodzeniowe w Nowym Targu 15-23.12.2018

os 15.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
mama hokeistka 09:40 17.12.2018

Kocham. Kocham Pani targi, jarmarki, alpaki, króliki i łosie. Kocham tez Pani telewizję i portal bo jest tu dużo pozytywnych informacji a nie same gderanie frustratów. I ten Pan co robi zdjęcia dronem, daje nam czytelnikom tyle szczęścia. Zdrowych spokojnych

Mikolaj 17:41 18.12.2018

Dziwna kobieto ty mozeszkochac wszystkich ale Ja pisałem o hokeju w Nowy Targu ze niedowartościowani rodzice promują tylko swoje dzieci a niektóre biedniejsze zdolne dzieci nie maja siły przebicia a odnośnie jakiejś Pani telewizji to nie wiem o co chodzi

Mikołaj ahoj 10:43 16.12.2018

Dwie wpływowe mamusie w dziecięcym nowotarskim hokeju obsadziły swoimi pociechami dwa pierwsze miejsca ice crossie ni dopuszczą innych dzieci za pierona jakby to był tenis to super bo to jest indywidualny sport ale hokej jest grą zespołową i trzeba minimum dwie piątki a rodzice pomagają dziecią w czyszczeniu konkurencji. Jak ma się rozwijać hokej młodzieżowy w tym mieście chyba ze przyjadą Finowie po 100 euro .Dzieki takim mamusią i trenerom bojącym się o prace grają tylko wybrani a reszta płaci składki i się ślizga.

Zobacz również