Kamery live
prognoza pogody

Marcin Kydryński w Nowym Targu

4 listopada 2022 12:27

W auli Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu odbyło się wczoraj spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i było kolejnym dowodem na to, jak bardzo przydałoby się organizatorowi wydarzenia – Miejskiej Bibliotece Publicznej – swoje własne lokum. 

Marcin Kydryński w Nowym Targu

Spotkanie poprowadziła dziennikarka Nowotarskiej Telewizji Kablowej Anna Szopińska, a ponieważ miejscem organizacji wydarzenia była sala koncertowa szkoły muzycznej, a sam bohater spotkania jest nierozerwalnie związany i kojarzony z muzyką, klamrą były tu właśnie występy muzyczne w wykonaniu Wojciecha Inglota, Joanny Zmarz i Pauliny Bujok.

Nie brakło opowieści z okresu dzieciństwa i słów wspomnień o znakomitych gościach, jacy odwiedzali dom rodzinny “dziecka znanych rodziców”. Były pytania o początek przygody z radiem, ale i okoliczności odejścia z “trójki, jak również motywy “nowotarskie”, dotyczące pochodzących z naszego miasta muzyków – Janusza Stokłosy i Jana Kantego Pawluśkiewicza. 

-Nie dziwi to, że mając takie miejsce, taki widok, taką aurę tego miasta zostali tak wielkimi artystami – mówił podczas spotkania Marcin Kydryński, urzeczony widokiem gór, jaki mógł podziwiać z pokoju hotelu w Nowym Targu.

Drugą część spotkania poświęcono tematom podróżniczym, fotografii, książkom – w szczególności wydanej ostatnio “O wschodzie”; ukochanej Afryce, czy będącej “drugim domem” Lizbonie. Ta część okraszona została autorskimi prezentacjami slajdów z dalekich miejsc, rzecz jasna z nieprzypadkową muzyką w tle. 

-Bardzo stosownie ten Ravel w wykonaniu Marthy Argerich zabrzmiał ze sceny szkoły muzycznej w Nowym Targu. Ja parę razy pokazywałem gdzieś tę prezentację, ale właśnie w bibliotece, czy w domu kultury, ale nigdy jeszcze  ze sceny z fortepianem w tle, więc bardzo mi z tym było dobrze – przyznał bohater spotkania. 

Na koniec parę słów poświęcono akcji “Czujesz klimat?”, której Marcin Kydryński ambasadorem.

Spotkanie było tłumaczone symultanicznie na język migowy przez panią Weronikę Pacygę

fot. rm, pb

Zapis całości wydarzenia można obejrzeć na naszym kanale youtube. Zapraszamy!

https://youtu.be/NKdyo3cTodE

os 04.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również