Kamery live
prognoza pogody

Marcin Augustyn – premiera płyty i koncert organowy

2 marca 2016 18:22
Wyciszenie Włącz dźwięk

W kościele św. Brata Alberta na Niwie odbył się koncert organowy tamtejszego organisty, doktora muzyki - Marcina Augustyna, który był połączony z promocją pierwszej w Polsce płyty z muzyką Carl'a Philipp'a Emanuela Bacha. Wyjątkowość płyty to pierwsze nagranie pięciu sonat organowych tego muzyka w adaptacji Nowotarżanina.

Jest to niezwykle nowatorski projekt, który ukazuje całkiem nowe spojrzenie na organy i muzykę organową połowy XVIII stulecia. Impulsem do powstania albumu były światowe obchody 300. rocznicy urodzin C. Ph. E. Bacha – najwybitniejszego z synów Johanna Sebastiana Bacha.

Płyta jest efektem pracy doktorskiej Marcina Augustyna – wyjątkowo utalentowanego organisty nowej generacji. Artysta ceniony jest przez publiczność za nadzwyczajne predyspozycje warsztatowe, wysoką kulturę gry, a także ponadprzeciętną wrażliwość dźwiękową. Koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi wykonawcami.

 

Marcin Augustyn w swoim debiutanckim albumie przedstawia w nowej odsłonie twórczość organową C. Ph. E. Bacha, która z całą pewnością stanowi spore techniczne i artystyczne wyzwanie.

NT24TV 02.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również