Kamery live
prognoza pogody

Majówka w stolicy Pienin

3 maja 2022 17:41

Tegoroczna Majówka rozpoczęła się w Krościenku nad Dunajcem już w ostatnim dniu kwietnia. W pienińskim amfiteatrze „Pod Wierzbą” tuż przy brzegu Dunajca grano taneczne, bluesowe i południowoamerykańskie rytmy.

Majówka w stolicy Pienin

Na scenie zaprezentował się na początek zespół grający zarówno standardy bluesowe, jak i własne kompozycje utrzymane w blues – rockowej stylistyce czyli „iNTarg Blues”. Grupę tę tworzą nowotarżanie: Marcin Jagła – wokal i gitara, Oskar Rapacki – harmonijka ustna i instrumenty klawiszowe, a także Edek Wojtusiak – gitara basowa i Wojtek Węglarz – grający na perkusji.

Zespół Boliwia Duo zagrał też rytmiczne taneczne latynoamerykańskie rytmy. Muzycy pochodzący z Boliwii grają już od lat indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej. Ze swymi słuchaczami podczas sobotniego wieczornego koncertu podzielili się bogactwem kultury Indian obu Ameryk i ich niezwykłą tradycją muzyczną. Koncert sprawił, że obecni w amfiteatrze mieszkańcy i turyści bawili się doskonale tańcząc w rytm tej wpadającej w ucho muzyki.

Bogactwem różnych rodzajów muzyki rozbrzmiewał amfiteatr w Krościenku również w sobotni wieczór. Odgłosy muzyki zwabiły na imprezę licznych mieszkańców i turystów. Krościenko nad Dunajcem, jako miejscowość turystyczna z wielowiekową historią, już od lat – gdy tylko przyjdzie wiosna – organizuje liczne atrakcje na majówkę. Tak było i w tym roku.

1 maja w niedzielę od godzin popołudniowych w pienińskim amfiteatrze kolejno pojawiały się zespoły i muzycy. Można było posłuchać muzyki regionu. Na scenie wystąpił zespół „Małe Pieniny” i grupa śpiewacza „Pienińskie Nucicki” oraz Muzyka Jana Kubika, utytułowanego muzyka z Pienin.

Nieco odmienną bardziej kameralną i aktorską muzykę zaprezentował wyjątkowy duet Mira Zaziąbło – Hubiak & Kuba Bobas Wilk. Z kolei muzykę POP prezentował zespół „Just”. Wystąpił też zespół „Zapaleni”, grający muzykę taneczną i rozrywkową, która to dosłownie porwała do tańca publiczność.

Imprezie towarzyszył kiermasz koła gospodyń wiejskich Grywałd Zielony Las. Panie serwowały przepyszne potrawy góralskiej kuchni. Imprezę zorganizowało Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Znakomicie konferansjerkę prowadził niezastąpiony dyrektor CKIP – Józef Szałwia.

Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

mat. nadesłane: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem

os 03.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również