Kamery live
prognoza pogody

Ludźmierz: promocja książki “Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Słowo u Gaździny Podhala” (galeria)

26 marca 2017 21:50

W ludźmierskiej bazylice odbyła się dziś promocja książki Marka Fryźlewicza, będącej zbiorem kazań wygłoszonych przez kardynała Karola Wojtyłę u Matki Boskiej Ludźmierskiej, dopełnionych papieskim orędziem różańcowym sprzed 20 lat. 

Ludźmierz: promocja książki

Integralną częścią opracowania jest płyta z unikatowym zapisem kazania wygłoszonego 15 sierpnia 1963 roku podczas koronacji figury Matki Bożej Ludźmierskiej przez biskupa Karola Wojtyłę. Nagranie przez długie lata przechowywane było w archiwum sanktuarium w formie analogowej. Dzięki staraniom Anny i Marcina Ozorowskich – odpowiedzialnych również za graficzne opracowanie książki – udało się przenieść je na cyfrowy nośnik. Jak twierdzą specjaliści – w ostatniej chwili.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mieli okazję wysłuchać w bazylice małego fragmentu archiwalnego nagrania oraz obejrzeć prezentację archiwalnych zdjęć, które wyświetlane były podczas całego spotkania. A poprowadził je ubrany w regionalny strój, pochodzący z Nowego Targu aktor Stanisław Jaskułka. 

Osobą, która jako pierwsza oficjalnie zaprezentowała książkę, był gospodarz sanktuarium, proboszcz Jerzy Filek. Następnie przemawiał sam autor, dziękując wszystkim (a była to długa lista), którzy przyczynili się do powstania dzieła. 

Oprawę muzyczną zapewnił wydarzeniu chór sanktuaryjny “Magnificat”, zespół regionalny “Podhalanie” oraz dwie solistki z nowotarskiej “Septymy”. 

W ludźmierskiej bazylice obecni byli przedstawiciele lokalnych władz, m.in. burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha wraz z rodziną, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, członek zarządu Starostwa Powiatowego Bogusław Waksmundzki, jak również księża z nowotarskich parafii.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

NT24TV 26.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również