Kamery live
prognoza pogody

Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala

31 października 2017 15:15

Co Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla nowotarżan w listopadzie? Kolejna, już listopadowa odsłona Kulturalnej Stolicy Podhala. 

Listopadowa Kulturalna Stolica Podhala

Melomanów zapraszamy 10 listopada (sobota) o godz.18.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) na patriotyczny koncert Bogusława Morki pt. „Ziarna pamięci”. Bilety 50zł. Koncert w ramach Narodowego Święta Niepodległości. W programie pieśni okresu międzywojennego i przeboje muzyki światowej (Bywaj dziewczę zdrowe, W krwawym polu srebrne ptaszę, Pieśń wojenna, Maki, wiązanka niepodległościowa.) Druga część koncertu to przeboje muzyki światowej (Besame Mucho, Mamma, Siboney, Funiculi funicula, Time to say goodbye i inne przeboje).

Wszystkich mieszkańców Nowego Targu zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniach 10 i 11 listopada (piątek i sobota). Rozpoczniemy już 10 listopada (piątek) o godz.11.00 złożeniem wiązanek na grobach Poległych w obronie Ojczyzny na Cmentarzu Komunalnym. Następnie o godz.15.00 w nowotarskim MOKu odbędzie się Uroczystość z okazji Święta Niepodległości z wystąpieniem Przewodniczącego Rady pana Andrzeja Rajskiego. Z kolei w dniu 11 listopada (sobota) początek Obchodów o godz.10.30 Msza Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna w kościele NSPJ w Nowym Targu. Następnie przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych na Rynek pod Ratusz oraz wystąpienie Burmistrza Miasta Nowy Targ pana Grzegorza Watychy oraz złożenie okolicznościowych wiązanek. Ale to nie koniec bowiem Miejska Orkiestra Dęta pod dyr. Marcina Musiaka zaprezentuje muzyczny wybór pieśni niepodległościowych, a Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczania z XIX i XX wieku. Wstęp wolny.

Ci którzy lubią muzykę a w szczególności muzykę chóralną nie mogą opuścić popołudnia w nowotarskim MOK (al. Tysiąclecia 37) w dniu 12 listopada (niedziela), gdzie o godz.16.00 z koncertem wystąpi Chór Echo Gorczańskie w ramach „Wieczoru Cecyliańskiego”. Wstęp wolny.

Fundacja Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja wraz z nowotarskim MOKiem zaprasza na spektakl „Słodki Drań” w reż. Dariusza Gnatowskiego w dniu 13 listopada (poniedziałek) o godz.19.00. Wstęp wolny. Dodatkowo odbędą się wówczas konsultacje ze specjalistami: dietetykiem, prawnikiem, podologiem, edukatorem cukrzycowym, fizjoterapeutą, psychologiem. A także indywidualne ćwiczenia usprawniające z fizjoterapeutą (gimnastyka diabetyka). Zdecydowanie nie tylko dla cukrzyków. Wstęp wolny.

Na wspomnienie niesamowitego człowieka, filozofa i księdza Józefa Tischnera zapraszamy do MOKu (al. Tysiąclecia 37) już 14 listopada (wtorek) o godz.19.00. Spotkanie poprowadzi red. Tygodnika Powszechnego i poeta Wojciech Bonowicz. Wstęp wolny. Obecność obowiązkowa.

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na Forum Edukacji Kulturowej SYNAPSY 2017, które odbędzie się 15 listopada (środa) w MOKu (al. Tysiąclecia 37) w godz.9.00-17.00. Forum to stanowi okazję do spotkania osób, które czują potrzebę działania na rzecz dzieci i młodzieży: nauczycieli i animatorów kultury, pedagogów, artystów, aktywistów społecznych, liderów kultury. Szczegółowe informacje: http://synapsy.malopolska.pl/forum/. Jeśli jesteś nauczycielem, czy animatorem kultury to zdecydowanie warto być.

Kolejny Salon Poezji w dniu 19 listopada (niedziela) o godz.11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Wystąpi dla Państwa Monika Szomko, aktorka związana głównie z teatrami na Śląsku – m.in. z Teatrem Śląskim im. S.Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Bez Sceny Andrzeja Dopierały, Teatrem Rawa, czy Teatrem Czwarta Scena. Będzie to spotkanie poetycko-muzycznie. Usłyszą Państwo m.in. Osiecką, Stachurę, Berela. Będzie osobiście i kameralnie. Chicho i głośno jednocześnie. Wstęp wolny.

Listopad to tradycyjnie także kolejna edycja Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Finał już 41.edycji w dniu 25 listopada (sobota) o godz.15.30 w nowotarskim MOKu (al.Tysiąclecia 37). Możemy się spodziewać przeglądu najlepszych prac lokalnych i nie tylko twórców. Tegoroczny główny temat konkursu to „Ludzkie drogi”. Wstęp wolny.

Na koniec 26 listopada (niedziela) o godz.15.00 w MOKu Koncert Laureatów tegorocznego XXVIII Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu – SACROSONG 2017. W związku z trzechsetną rocznicą koronacji Obrazu Jasnogórskiego oraz stuleciem objawień fatimskich, tegoroczny Sacrosong organizatorzy chcą poświęcić osobie Maryi, naszej Matki i Królowej. Podczas Koncertu Laureatów wstąpią soliści, zespoły, schole oraz chóry. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w parafii Jana Pawła II w Nowym Targu (ul. Szaflarska 160).

NT24TV 31.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również