Kamery live
prognoza pogody

Kulturalna Stolica Podhala luty 2018

30 stycznia 2018 18:45

W Kulturalnej Stolicy Podhala w lutym królować będzie książka, bowiem aż  trzy nasze propozycje spędzenia kulturalnie czasu wiążą się z tym wspaniałym przedmiotem. 

Kulturalna Stolica Podhala luty 2018

Na początek 3 lutego (sobota) o godz.16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) promocja książki „Wspomnienia pracowników Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale” połączona z wystawą. Wstęp wolny. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważnym zakładem były NSPS „Podhale” w rozwoju naszego Miasta. Tym bardziej warto być na tej promocji książki i… powspominać. Z kolei 14 lutego (środa) o godz.19.30 w nowotarskim MOKu promocja książki Romana Dziobonia pt. „Spotkania w Drodze”. Czego możemy się spodziewać? Jak zapowiadają organizatorzy Zespół Śwarni: Notatki z podróży przez życie. Wspomnienia z nie planowanych podróży do ludzi, których Bóg nadgodził, a za ich pośrednictwem do przeszłości, do mądrości, do samego siebie. Zbiór zaskakujących odpowiedzi a pytanie: Dokąd można dojechać rowerem? I jeszcze jedna „książkowa” inicjatywa, bowiem Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu wystartowała z Dyskusyjnym Klubem Książki i tym razem zaprasza 22 lutego (czwartek) o godz.17.00 na spotkanie „Dlaczego warto czytać”. Wstęp wolny.

W lutym polecamy także dwa koncerty muzyczne. Już 8 lutego (czwartek) o godz.18.00 kolejny koncert z cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12), tym razem z podtytułem „W tanecznym rytmie“. Na tych koncertach zawsze warto być. Kolejny koncert to MOKsession, czyli przegląd zespołów muzycznychw nowotarskim MOKu w dniu 22 lutego (czwartek) z początkiem od godz.18.00. Wstęp wolny. Tu zachęcamy do zgłaszania swojego udziału wszystkie lokalne zespoły, bandy i kapele, które chciałyby spróbować swoich sił na dużej i profesjonalnej scenie. Dzwońcie do MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32.

Polecamy także cykl zajęć, warsztatów, spotkań i pokazów filmów dla dzieci i młodzieży w ramach „Zimy w Mieście 2018″w terminie małopolskich ferii zimowych w dniach 12 – 24 lutego. Nowotarskie jednostki jak Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna czy Muzeum Podhalańskie zapraszają i prezentują szczegółowe programy na osobnych ulotkach i plakatach.

Na koniec dwa spotkania teatralne. Najpierw 10 lutego (sobota) o godz.18.00 w nowotarskim MOKu lokalny Zespół Regionalny „Zielony Jawor” z Krempach zaprasza na spektakl „Asynterka”, scenariusz i reżyseria Maria Wnęk. Wstęp wolny. Rzecz dzieje się pod koniec XIX wieku kiedy to przychodzi rozkaz na Spisz o poborze do armii Cesarza Franciszka Józefa. Każdy broni się jak może przed pójściem do wojska bo to długie lata trzeba było służyć, albo  można było szybko zginąć. Komedia w dwóch aktach, lekka przyjemna z dużą dawką dobrego humoru. Tydzień później 17 lutego (sobota) o godz.18.00 spotkanie z jednymi z największych polskich aktorów Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem i Mikołajem Grabowskim podczas spektaklu “Scenariusz dla trzech aktorów”. Bilety 70 zł, rezerwacja: MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32, [email protected]. Krótko mówiąc niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze prowadzonej przez wspomnianych wybitnych aktorów. Rzecz obowiązkowa.

os 30.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również